تابلو حروف برجسته

انواع تابلو حروف برجسته و ویژگیهای آن

تابلو حروف برجسته یکی از گزینه های تابلوسازی مدرن است که به شما امکان می دهد از رقبا متمایز شوید. نصب آنها به برند یا لوگوی شما ظاهری سه بعدی (سه بعدی) می دهد، که مطمئناً توجه عموم را جلب می کند.برای فروشگاه‌های کوچک محلی گرفته تا کسب‌وکارهای چند ملیتی، تابلوها مهم هستند. در واقع، اگر بیرون بروید، احتمال زیادی وجود دارد که تابلوهای مختلفی در اطراف محله شما به نمایش گذاشته شود.

کارگاه تابلوسازی پاسارگاد برای مشاغل مختلف متعلق به صنایع مختلف، تابلوهای حروف برجسته مختلفی طراحی و راه اندازی کرده است. تجربیات ما به ما می‌گوید، کسب‌وکارها یا شرکت‌هایی که در یک منطقه بزرگ پراکنده هستند، همیشه به یک تابلوسازی حرفه ای با طراحی منحصر بفرد نیاز دارند. تابلوها در دنیای امروزی اهمیت دارند، جایی که هر کسب و کاری با دیگری رقابت می کند.  تابلوسازی در سطح اولیه خود مؤثرترین راه برای ارائه اطلاعات و جهت دهی به مردم است. به آنها اجازه می دهد تا در محیط های بزرگ مانند خیابان ها، بازارها، مجتمع های ساختمانی عظیم و بیمارستان ها و غیره راهنمایی شوند. حال اگر هیچ ایده ای در مورد اینکه تابلو حروف برجسته چیست و چگونه برای کسب و کارهای تبلیغاتی اجرا می شوند، ندارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

استفاده از تابلوهای حروف برجسته در تابلوسازی

استفاده از تابلوهای حروف برجسته در تابلوسازی

تابلو حروف برجسته چیست؟

تابلو حروف برجسته مجموعه ای از حروف هستند که می توانند با استفاده از موادی مانند پلاستیک، اکریلیک، چلنیوم، چوب یا فلز، ریخته گری، قالب گیری، برش یا ساخته شوند. آنها با روش های مختلف روی دیوار نصب می شوند. از این رو، حروف نصب شده با برجسته نامگذاری شده است. به این نوع تابلوسازی، تابلوهای حروف برجسته گفته می شود.

رایج ترین انواع تابلوسازی به این روش عبارتند از: تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو وکیوم ، تابلو لاس وگاسی ، تابلو پلکسی ، تابلو سوئدی ، تابلو لایت باکس ، تابلو کامپوزیت و تابلو ترمووود.

از لامپ های SMD برای روشن کردن تابلو حروف برجسته استفاده می شود، و تکنیک های مختلفی برای نورپردازی و نصب این مدل از تابلوسازی وجود دارد.

تابلو های حروف برجسته به عنوان تابلو داخلی و خارجی استفاده می شود.

وقتی بیرون هستید، با تابلوهای بدون نور زیادی در ویترین فروشگاه ها و ساختمان های تجاری مواجه می شوید. با این حال، این بدان معنا نیست که نمی توانید از نورهای خارجی برای قابل مشاهده کردن آنها در شب استفاده کنید.

انواع تابلوهای حروف برجسته

باید بگوییم در اصل تابلوهایی که با حروف برجسته طراحی و تولید می شوند، در انواع متعددی طراحی شده و اجرا می گردند. انواع این تابلو ها را می توانید در تابلو های پلکسی دوبل، تابلو های چلنیوم حاشیه دار، تابلو های ستاره ای، تابلو های سه بعدی وکیوم ، تابلوهای لترمکس و… دسته بندی نماییم.

تابلوهای حروف برجسته پلکسی دوبل

این دسته از تابلو های برجسته در ایران بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. جنس تابلو پلکسی دوبل از پلکسی گلاس بوده که دور تا دور آن را با چلنیوم طراحی و اجرا می شود. معمولا بر روی حروف برجسته این تابلو ها نیز از ورقه هایی به جنس پلکسی در رنگ های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

باید بگوییم یکی از مهمترین ویژگی هایی که تابلو پلکسی نسبت به دیگر تابلو ها دارند، استفاده از این حروف بر روی انواع سنگ، چوب، کامپوزیت و… می باشد. علاوه بر آن تابلو های پلکسی دوبل تابلوهایی هستند که دارای مرکز تیره رنگی بوده و حاشیه ای نورانی دارند.

از این رو برای استفاده سردر مغازه های مختلف مناسب است. هم در شب و هم در روز، حتی از دورترین مسافت نیز قابل رویت هستند. می توانیم بگوییم تابلو پلکسی دوبل از جمله بهترین تابلو ها برای بیزینس به شمار می روند.

کارگاه تابلو سازی پاسارگاد سالهاست در طراحی و تولید این دسته تابلو مغازه فعالیت می نماید. می توانید بهترین مدل های تابلو سازی را در این شرکت مشاهده کنید. تابلوهایی با طراحی های منحصر به فرد که توسط ماهرترین استادان طراحی انجام شده است.

تابلوهای حروف برجسته ستاره ای

یکی دیگر از مدل تابلوهای حروف برجسته، تابلو چلنیوم ستاره ای است. این تابلو ها نیز در دسته تابلو چلنیوم قرار می گیرند. تنها تفاوتی که می توانید در طراحی و ساخت این دسته از تابلو ها با دیگر تابلو های چلنیوم بیان نماییم، حالت درخشندگی و ستاره ای بودن آن است.

درون تابلو های ستاره ای از نور های اس ام دی استفاده می شود. همین مسئله منجر شده است تا تابلو سازی ستاره ای به راحتی چشم هر بیننده ای را به خود جذب نمایند. علاوه بر حالت چشمک زنی که این تابلو های چلنیوم دارند، جلوه و نمای بی نظیری به تابلوهای حروف برجسته ستاره ای بخشیده است.

تابلوهای حروف برجسته حاشیه ای

تابلو های حاشیه ای نوع دیگری از تابلو سازی به شمار می روند. این تابلو ها در اصل شباهت بسیار زیادی به تابلو های پلکسی دوبل دارند. زیرا در این دسته از تابلو ها نیز حروفی با لبه های پلکسی گلاس و چلنیوم مورد استفاده قرار می گیرند.

این دسته از تابلو ها می توانند بر روی چوب، PVC و MDF نصب شوند. از این رو می توانند انتخابی مناسب برای بیزینس و بازاریابی مغازه ها به شمار روند. تابلو های مغازه تنوع رنگی فوق العاده زیادی دارند. به همین دلیل نیز از محبوبیت بالایی در میان مشتری ها برخوردارند.

تابلوهای حروف برجسته لترمکس

دسته ای از تابلو سازی وجود دارند که نوعی خاص از تابلوهای حروف برجسته چلنیوم به شمار می روند. جذابیت این دسته از تابلو های تبلیغاتی وجود نوعی شکاف در سطح حروف است. این مسئله منجر شده است تا علاوه بر کناره های حروف برجسته، از سطح حروف نیز نور ساطع گردد.

از این رو تابلو های لترمکس جلوه خاص تر و ویژه تری نسبت به دیگر تابلوهای حروف برجسته دارند. زیبایی این تابلو ها منجر شده است تا از محبوبیت بالاتری برخوردار شوند.

می دانیم که چلنیوم امروزه یکی از محبوب ترین و زیباترین تابلو مغازه در دنیا به شمار می رود. از این رو تابلو های حروف برجسته هایی که طراحی و تولید می شوند، بیشتر از جنس چلنیوم هستند. تابلو سازی پاسارگاد نیز به همین دلیل طراحی های ناب و منحصر به فردی از این دسته تابلو ها برای مشتری های خود ارائه نموده است.

زیبایی و تنوع طراحی تابلو چلنیوم منجر شده است تا استفاده از این نوع تابلو در میان مشتریان بیشتر باشد. از طرف دیگر از نظر عموم نیز این تابلو های تبلیغاتی جلوه خاص تر و ویژه تر دارد. از این رو در افزایش بازاریابی و بیزینس نیز تاثیر گذار بوده است.

تابلوهای حروف برجسته سه بعدی وکیوم

یکی دیگر از انواع تابلوسازی که از جمله جدیدترین تابلوهای حروف برجسته به شمار می رود، تابلو وکیوم است. این تابلوها در اصل دارای حروف برجسته پلاستیک هستند. از این رو با تابلو های چلنیوم تفاوت هایی دارند.

استفاده از تابلو های حروف برجسته وکیوم به دلیل تنوع در مدل ها و رنگ ها، علاوه بر آن نوردهی عالی و شکل فانتزی که دارند، می توانند بزرگترین رقیب برای تابلوهای حروف برجسته چلنیوم به شمار روند. در چند سال اخیر که این تابلو ها به محبوبیت رسیده اند، موفق شده اند تا بازار تابلو را در دست بگیرند.

ساخت این تابلوسازی سه بعدی تماما با دستگاه های مخصوص صورت می گیرد. به همین دلیل از نظر صرف هزینه نیز این تابلو ها مقرون به صرفه تر از تابلوهای حروف برجسته چلنیوم به شمار می روند. پیشنهاد میکنم صفحه محصول تابلو وکیوم را نیز بخوانید.

زیبایی و خاص بودن تابلو های تبلیغاتی در بازاریابی و بیزینس تاثیر عمیقی دارد. به همین دلیل زمانی که اقدام به سفارش ساخت و طراحی تابلو های تبلیغاتی می نمایید، بهتر است بدانید چه نوع تابلویی در میان مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

تابلوسازی سه بعدی را می توانیم به عنوان یک انتخاب عالی از میان انواع تابلو های مغازه به شماره آوریم. زیرا طراحی جذاب و خاص این دسته از تابلو ها منجر شده است تا در میان مردم از محبوبیت بالاتری برخوردار شوند.

موارد استفاده تابلوهای حروف برجسته

در واقع، بسیاری از کسب و کارها تابلو چلنیوم و تابلو پلکسی را به سایر انواع تابلوسازی ترجیح می دهند. تنوع بالایی از انواع نورپردازی برای این مدل تابلوسازی وجود دارد. جنس بدنه ای که برای ساخت تابلوهای حروف برجسته استفاده می شود، بادوام و ماندگار است، بنابراین می توانند مدت زمان نسبتا زیادی به عنوان تابلو کسب و کار شما استفاده شود.

در حال حاضر، انواع تابلو حروف برجسته فقط در خارج ساختمان مورد استفاده قرار نمی گیرند. کسب و کارها این تابلوها را در داخل محل کار یا ساختمان خود نیز نصب می کنند. از آنجایی که ساخت حروف به صورت سفارشی انجام میشود.

محدودیت چندانی در انتخاب سایز، طرح و رنگ تابلوهای حروف برجسته وجود ندارد. با این حال به ترکیب رنگ های استاندارد شده پایبند باشید. از استفاده از رنگ‌هایی که با هم ادغام نمی‌شوند و خواندن تابلوها را دشوار می‌کنند، صرف نظر از نمای نزدیک یا از راه دور خودداری کنید.

انواع فونت ها به شدت بر روی دید و خوانایی کلی تابلو اثر میگذارد. از فونتهای ناخوانا در تابلوی خود استفاده نکنید.

تابلوسازی کار ساده ای نیست. با این حال، ما سال هی متمادی است که تابلوهای زیادی برای مشتریان مختلف در ایران و جهان طراحی و پیاده‌سازی کرده‌ایم. تیم کارگاه تابلوسازی پاسارگاد متشکل از متخصصان با تجربه است که آماده کمک به شما در زمینه طراحی، اجرا و نصب انواع تابلوسازی است. بنابراین، برای دریافت مشاوره، قیمت و موارد دیگر با ما تماس بگیرید.

مشخصات تابلوهای حروف برجسته با کیفیت

تابلو مغازه یک مقوله بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی بر کیفیت آن تاثیر می‌گذارند. به همین خاطر قصد داریم تا در اینجا به صورت مختصر به شما نشان دهیم که چه تابلو مغازه‌ای را می‌توان یک تابلو مغازه باکیفیت دانست؟

  • کیفیت متریال بالا. یک تابلو مغازه باکیفیت، باید از بهترین متریال ساخته شود. استفاده از متریال باکیفیت در درجه اول باعث دوام و طول عمر بیشتر تابلو مغازه شما می‌شود. اما در درجه دوم، باید بدانید که مخاطب نگاه بسیار تیز بینی دارد و می‌تواند تفاوت متریال درجه یک و درجه دوم را تشخیص دهد. به همین خاطر، با استفاده از متریال باکیفیت، می‌توانید مشتریانی از طبقات بالای جامعه را جذب خود کنید.
  • تابلو مغازه باید متناسب با موقعیت و نوع کسب و کار شما باشد. با وجود اینکه صدها مدل تابلو مغازه مختلف در صنعت تابلو سازی کشور وجود دارند، اما تنها یک مدل تابلو برای کسب و کار و موقعیت مکانی و شرایط کنونی شما مناسب خواهد بود. با استفاده از تابلو مغازه، شما می‌توانید همانند یک صافی، تنها گروهی خاص از مشتریان را جذب مغازه خود کنید. به همین خاطر باید تابلو مغازه شما بر اساس اصول بازاریابی، روانشناسی و توسط یک فرد خبره و با تجربه انتخاب شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.
  •  تابلو باید دارای طرح اختصاصی باشد. تابلو مغازه همانند شناسنامه هر انسان، باید خاص و بی‌نظیر باشد. تابلو مغازه شما همانند اثر انگشت‌تان است. مشتری باید طرح خاص و انحصاری تابلو شما را در ذهن داشته باشد تا بتواند شما را به عنوان یک کسب و کار منحصر به فرد بشناسد. ذهن مشتری مملوء از تصاویر هزاران تابلو مغازه مختلف است. تابلو مغازه شما باید آنقدر طرح خاصی داشته باشد که تصویر آن در ذهن مخاطب ثبت شود.
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد