ویژگی های تابلو خوب برای کسب و کار

ویژگی های تابلو خوب برای کسب و کار

برای انتخاب تابلو مغازه و فروشگاهی به دردسرهای عجیبی بر می خوریم و در نهایت بعد از عبور از سردرگمی ها به نتیجه مطلوب نمی رسیم. شاید به سبب این است که از کمک متخصصین در این حوزه غافل شدیم. در این مقاله می خواهیم در مورد ساختار ویژگی های تابلو خوب برای کسب و کار، به ویژه تابلو چلنیوم ، تابلو استیل ، تابلو لایت باکس ، تابلو پلکسی ، تابلو کامپوزیت ، تابلو مغازه و هر خدمتی که یک تابلو ساز در تابلو سازی خود میتواند به شما دهد صحبت کنیم. از ظاهر و شمای گرافیکی یک تابلو و اجرا و نصب آن و اینکه در انتخاب یک تابلو چشم نواز چه مواردی را باید در نظر بگیریم.

هدف از تابلوسازی برای کسب و کار

هدف از تابلو سازی تبلیغاتی این است که برند شما و کسب و کارتان بهتر دیده شود. مردم جذب حرفه و کار شما شوند و کالا، خدمت و برندتان را بشناسند و به شما مراجعه کنند. با تابلو سازی پاسارگاد در ایم مقاله همراه باشید.
کسب و کارهایی که برای معرفی برند، خدمت و یا محصول خود از تابلوسازی تبلیغاتی استفاده میکنند، اعتقاد دارند که تابلوی تبلیغاتی مزایای منحصر به فردی دارد که آن را از دیگر تبلیغات متمایز می‌کنند. آنها معتقدند که رسانه های دیگر نمی‌توانند این خدمات را ارائه دهند. البته توانایی و سابقه تابلوساز در طراحی و اجرای تابلو نقش بسزایی دارد. زیبایی ، متفاوت بودن، به روز بودن، جذابیت، درخشندگی و نور، کیفیت و ماندگاری، مصرف انرژی و نمای شب و … از مشخصه های یک تابلوی تبلیغاتی خوب است.

قبل از ادامه، سوالات زیر را باید برای خودمان حلاجی کنیم

  • هدف اصلی از ساخت تابلو مغازه برای کسب و کار من چیست؟
  • آیا نام تجاری (آرم) قابل قبولی دارم؟
  • مخاطبین و مشتریان من قرار است چه چیزهایی را از دیدن این تابلو حروف برجسته درک کنند؟

پاسخ به سوالات مطرح شده

از سوال اول باید به این نتیجه برسیم که تابلو ما چه سبکی است: تابلوی اطلاع رسانی، تابلوی تبلیغاتی، تابلو هدایت کننده، تابلو تداعی کننده برند. نتیجه این مطلب می تواند کمک شایانی به خروجی کار شما کند و رضایت شما را به ارمغان آورد، زیرا سبک، طرح و ایده در روش های تابلو سازی بسیار متفاوت است. بطور مثال زمانی که سبک تابلو ما یادآوری برند است لزومی ندارد ذهن مشتری ها و مخاطبان را با عناصر اضافی منحرف کنیم. مثلا برند تویوتا مشخص است و در یک تابلو تداعی کننده نیازی به این نیست که توضیح جذابی را در تابلو بیاوریم و شلوغش کنیم زیرا با این کار توجه بصری را از بین میبریم.

در مجموع توصیه ما این است سادگی همیشه بهترین حالت ممکن است. شما می توانید از عناصر ضروری خود در تابلو استفاده کنید مانند لگو، خدمات، تلفن، وب سایت و رسانه های اجتماعی. بصورت مختصر و مفید هر آنچه لازم می دانید را در تابلو فروشگاه خود قید کنید.اگر پیام تصویری و متنی شما بصورت قدرتمند نباشد در مخاطب اثری نخواهد گذاشت.

یکسری از تابلو ها وجود دارند که به آن ها اصطلاحا نبش قبر می گویند یعنی هر آنچه که هست در صحنه نمایش پدید می آید و این بی نظمی سبب می شود مخاطب به راحتی از آن عبور کند. فضایی که تابلو می خواهد در آن قرار گیرد را مورد توجه و ارزیابی قرار دهید حتی نمای ساختمانی که تابلو در آن نصب می شود یا همسایگان تجاری شما که صاحب کسب و کاری هستند و از تابلوهای تجاری استفاده کرده اند. تابلو کامپوزیت و تابلو ترمووود از انواع زیرسازی تابلوهای حروف برجسته هستند.

حتی ترافیک مردمی در آن جا چگونه است و چه تابلویی می تواند اثر مرکب داشته باشد. در مورد رنگ ها و انتخاب آن ها برای تابلو باید همه شرایط بالا را بسنجید حتی رنگ سازمانی که دارید را در آن لحاظ کنید. البته این یکی از روش های برندیگ است که می تواند بسیار موثر باشد.

تابلوسازی برای اصناف مختلف

از یک تابلوساز حرفه ای انتظار میرود با بکار گیری طراحان باذوق و نیروهای مجرب و استفاده از متریال با کیفیت و اورجینال یک تابلوی تبلیغاتی یا یک تابلو فروشگاهی را به بهترین شکل ممکن اجرا و پیاده سازی نماید و موجبات رضایت صاحب کسب و کار و برند را فراهم نماید.
تابلوهایی که بیرون از ساختمان نصب می‌شود ، مانند یک بوم بزرگ نقاشی است که شرکتها میتوانند محصولات و خدمات خود را به هر نحو که دوست دارند روی آن نمایش دهند. بعلاوه، میتوانند با استفاده از تابلوسازی تبلیغاتی پیامهای ذهن خود را به صورت بصری و با سرعت بالا به مخاطبان و مشتریان خود انتقال دهند. تابلو چلنیوم ، تابلو پلکسی ، تابلو استیل ، تابلو ترمووود ، تابلو کامپوزیت و تابلوهای مدرن از انواع مختلف تابلوسازی تبلیغاتی است که هریک ویژگی ها و مزایای خود را دارد.

تمامی انواع تابلوهای فروشگاهی قابلیت سفارشی سازی در ابعاد، رنگ و فونت دارند. علاوه بر این برخی اصناف ترجیح میدهند با متریال خاصی برای تابلو مغازه خود استفاده نمایند. برای مثال صنف طلا و جواهرات و یا صرافی ها ترجیح میدهند از تابلو استیل استفاده کنند. و از درخشش استیل طلایی و جلوه لوکس آن برای معرفی محصول خود بهره میبرند. یا فروشگاه های پوشاک کودکان ترجیح میدهند از تابلوهای پلکسی با رنگ های شاد و متنوع و نورپردازی های سیال استفاده نمایند.

بانک ها و موسسات از تابلوهای ساده با رنگ سازمانی خود و نورپردازی یکنواخت به همراه لوگوی خود استفاده میکنند و طول عمر و ماندگاری تابلوها برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است. برای این طیف از کسب و کارها یکپارچگی و یکسان بودن تابلوهای تمام شعب حائز اهمیت است.
برخی از صنوف در کنار تابلو مغازه خود که به صورت حروف برجسته است از لایت باکس و تابلوهای دیگری نیز استفاده میکنند. مانند کافه ها و قنادی هت که علاوه بر تابلو که سردرب فروشگاه نصب میشود، لایت باکس هایی به شکل دایره و یا مربع به صورت عمودی کنار درب فوشگاه نصب میکنند.
کارگاه تابلو سازی پاسارگاد مفتخر است به عنوان تنها شرکت ثبت شده رسمی در حوزه تابلو و نمای ساختمان و تابلو ساز برتر سال کشور در همایش سراسری تابلوسازان کشور، رزومه ای پربار از همکاری با بزرگترین برندهای فعال در کشور را دارا میباشد. برای دریافت مشاوره در انتخاب بهترین تابلوی ممکن برای کسب و کار خود با ما تماس بگیرید.

لزوم طراحی و اجرای یک تابلو مغازه برای کسب و کار دارای اهمیت زیادی است که محققان کسب و کار آمار جالبی برای آن ارائه داده اند. اگر یک تابلو و سردرب برای کسب کار خود ندارید از ۱۰ نفر فقط ۴ نفر از وجود شما مطلع هستند و ۶ مخاطب را از دست داده اید. تابلو های موثر باعث افزایش سود می شود، پس در مورد طرح آن باید دقت کنید. برای کسب و کار خیابانی، ۸۵ درصد از مشتریان خود توسط تابلو جذب تان شده اند. بسته به نوع کسب و کار شما و جایی که در آن قرار دارد، درصد خریداران که به صورت پویا مراجعه می کنند از ۲۰٪ تا ۴۵٪ متغیر است. تصور کنید که دارای تابلویی باشید که نیاز مشتریان شما را پوشش دهد. هر ساله ۲۰ درصد جمعیت در حال حرکت هستند، بنابراین تابلو ونشانه های شما در تمام طول سال، با تعداد نمایش و بازدید کنندگان بیشتری مواجه می شود.

تابلوهای حروف برجسته یک راه باصرفه تر و متداوم تر برای تبلیغ کسب و کار شما از تبلیغ روزنامه، و یا حتی تبلیغ تلویزیون است. بنابراین طراحی یک تابلو را با عجله انجام ندهید، زیرا می تواند ۳۶۵ روز در سال و ۲۴ ساعت در روز قابل نمایش باشد. دست کم گرفتن قدرت طرح و جذابیت ظاهری می تواند یک ضربه ی مرگبار برای کسب و کار شما باشد.

کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد