تابلو ترمووود

ترمووود چیست

ترمووود چوب فرآوری شده ی که از دل جنگلهای فنلاند وارد صنعت ساختمان شده است. ترمووود با تکنولوژی روز دنیا آماده سازی و وارد بازار میگردد. از سالیان دور انسان های اولیه میدانستند که با نیم سوز کردن چوب می توانند مقاومت چوب را در برابر عوامل جوی و بسیاری از شرایط محیطی و بیرونی حفظ کنند. ترمووود حاصل فناوری مدرن و علم و دانشی است که با درک معایب چوب شرایطی را به وجود آورد که بتوان تا مدت های طولانی از چوب در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی بهره برد، شرکتهای تابلو سازی و سازنده های تابلو تبلیغاتی جهت زیر سازی تابلو تبلیغاتی و حروف برجسته از چوب ترمو به جهت زیبایی و جلوه ای چشم گیر استفاده می نمایند. به دلیل قیمت نسبتا بالای چوب ترمووود فنلاندی وارد کنندگان بسیاری سعی بر به هم زدن قیمت ها داشتن که این عامل باعث ورود بسیار زیاد چوب های تقلبی و بی کیفیت به داخل کشور شده است. مشتریان دقت نمایند در هنگام سفارش و خرید با فروشندگان و مجریان شناخته شده و معتبر کار کنند و در فاکتور نوع چوب را ذکر کنند تا دچار مشکلات ناشی از کیفیت پایین چوب ترمووود تقلبی نگردند. آشنایی با انواع مواد و مصالح به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشید و در نهایت فضای با کیفیت تری را تجربه کنید، فرقی نمی کند که این مواد و مصالح در کدام قسمت خانه مورد استفاده قرار می گیرند، در نمای ساختمان یا در دکوراسیون داخلی مهم این است که شما توانایی تشخیص محصولات با کیفیت را داشته باشید، اصلا شاید لازم باشد که برندهای برتری که آن محصول را ارائه می کند را بشناسید. همان طور که می دانید این روزها ترمووود تبدیل شده به یکی از متریال های محبوب، بنابراین ما هم بد ندیدیم که راجع به آن ها اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم و برای این کار از تجربه ها و اطلاعات کارگاه تابلو سازی پاسارگاد کمک گرفته ایم.

نمونه طرح تابلو مغازه و پروژه های اجرا شده ما را در منوی پروژه های تابلوسازی ببینید.

ترموود از چوب پاین (Pine)

چوب کاج فنلاند می باشد. جزء دسته نرم چوب ها است و دارای گره های پروانه ای می باشد که هر ۵۰ سانت یکبار گره ها تکرار می گردند. دارای بیشترین تنوع پروفیلی و شامل ۳۵ سال گارانتی و ۱۰ سال بیمه ایران می باشد.

ترمووود چوب پاین بدون گره (Radiata Pine)

این چوب نیز جزء دسته نرم چوب ها است با این تفاوت که بدون گره می باشد.

ترموود از چوب اسپروس (Spruce)

این نوع از چوب ها از جنس درخت اسپروس می باشد و جزو نرم چوب ها است. گره های آن به صورت نقطه ای بوده و در طول چوب بصورت نامتوازن تکرار می شود. این نوع چوب نیز شامل ۳۵ سال گارانتی و ۱۰سال بیمه ایران می باشد.

ترموود از چوب اَش (ASH)

این نوع چوب جزء دسته سخت چوب ها و بدون گره می باشد. به دلیل سخت بودن این نوع از چوب، در مقابل از دست دادن رطوبت مقاومت نشان می دهد و فرآیند ترمو باعث خشک شدن کامل چوب نمی شود . به همین دلیل استفاده از این نوع چوب برای فضای باز پیشنهاد نمی گردد.

ترمووود، بهترین نمای چوبیرنگ ترمووود مقاوم در برابر آفتاب

چوب های ترموود از جنس کاج در برابر تمامی شرایط جوی مقاوم هستند و قبل از نصب نیاز دارند تا با رنگ های مخصوص ترموود که از مشخصه های بارز آن مقاومت در برابر UV آفتاب و جلوگیری از تغییر رنگ چوب می باشند رنگ شده و سپس نصب شوند.

این رنگ ها جزء عملیات تکمیلی ترموود بوده و از هرگونه تغییر رنگ چوب جلوگیری می نماید. این رنگ ها پایه آب و جذبی بوده و دارای ۲۰ پرده رنگی می باشند که تنوع بالای آن قدرت انتخاب مشتری را افزایش می دهد.
رنگ های مذکور محصول شرکت TEKNOS فنلاند می باشند که این شرکت مورد تائید انجمن بین المللی ترموود برای محافظت سطحی می باشد.

مراحل رنگ کاری چوب ترموود

رنگ کاری شش وجه چوب های ترمو در سه مرحله به شرح زیر انجام می شوند :

  • AQUA BASE : در این قسمت چوب ها داخل وان هایی قرار می گیرند و تمامی منافذ بسته می شود و برای رنگ کاری آماده می شود
  • COLOR : در این مرحله ماده رنگی به چوب اضافه می گردد . مرحله رنگ کاری ۲ سری انجام می گردد.
  • TOP COAT: مرحله تاپ کات مرحله ضد UV رنگ کاری می باشد که مایع تاپ کات روی چوب اسپری می شود و برای فضای خارجی ساختمان مقاوم می شود.

اجرای نمای شیشه ای کرتین وال و کفپوش تایل ترمووودچوب زیر سازی برای نصب ترموود
چوب های زیرسازی مورد استفاده، چوب کاج روس می باشد که با ماده اشباع فنلاندی اشباع می گردد تا در مقابل شرایط آب و هوایی مختلف و حشره خوردگی استحکام پیدا کند. معمولا به ازای هر متر مربع چوب ترمو، ۳ متر طول چوب زیرسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

پیچ های ترموود

پیچ های مورد استفاده از نوع گالوانیزه می باشد و با توجه به رنگ چوبها دارای دو نوع رنگ تیره و روشن می باشد که باعث می گردد پیچ ها بر روی نما دیده نشوند.

کلیه چوب های پاین (Pine) و اسپروس (Spruce) فین وود دارای۳۵ سال گارانتی و ۱۰ سال بیمه ایران می باشد.

برای انتخاب مناسب ترین نمای ساختمان ازمیان انواع مختلف پوشش های نما می توانید از کارشناسان تابلوسازی پاسارگاد مشاوره گرفته تا بهترین گزینه را برای پوشش نمای ساختمان انتخاب نمائید.

کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد