تابلوسازی تابلوهای غول پیکر

همه ما روزانه با تابلوهای متعددی برخورد میکنیم. تابلو مغازه و تابلو فروشگاه عادی ترین نوع تبلیغات محلی است که ما هر روزه از نزدیک میبینیم و از کنار آن عبور میکنیم. در صنعت تابلوسازی تابلو مغازه ها به اندازه ای طراحی و ساخته میشوند که از فاصله سه تا ده متری قابل خواندن باشند. در مورد تابلوهایی که در ارتفاع طبقاتی ساختمان ها نصب میشوند و عموما مربوط به ساختمان هایی هستند که در معابر عرض و بلوارها قرار قرار دارند تابلوسازی به صورتی انجام میشود که تابلو از خیابان توسط رانندگان از فاصله تقریبی صد متری قابل رویت باشد. در هر دو صورت این نوع تابلوسازی ارتفاع زیرسازی این تابلوها نهایتا به دو متر میرسد و ارتفاع حروف برجسته تابلوسازی حداکثر یک متر الی یک متر و نیم خواهد بود. ساخت این نوع تابلوها که عموما تابلو مغازه هستند توسط بسیاری از تابلوسازی های سطح شهر انجام میشود. برای سفارش تابلو مغازه عموما کافی است به تجربه و حسن سابقه تابلوساز توجه کرد و نیز نوع متریال مورد استفاده در تابلوسازی، که قبلا مفصلا در مقالات متعددی درمورد مهارت تابلوساز و کیفیت متریال مورد استفاده در تابلوسازی صحبت کرده ایم.

تابلو استیل -برج مجلل لکسون - تابلوسازی پاسارگاد

تابلو استیل -برج مجلل لکسون – تابلوسازی پاسارگاد

اما در کنار تابلو مغازه، با تابلوها و تبلیغات محیطی با متریال حروف برجسته برخورد کرده ایم که سایز متعارف نداشته و مربوط به پروژه های غول پیکر یا آسمان خراش ها هستند. به علت اندازه بسیار بزرگ این نوع تابلوسازی و وزن بالای هر قطعه، این تابلوهای عموما نیاز به زیرسازی متعارف مانند کامپوزیت یا چوب ندارند. این مدل تابلو ها معمولا بر روی سازه های فلزی سوار میشوند یا بر روی نمای اصلی بنا نصب میشود.

در مورد این نوع تابلوسازی باید افزود که برخلاف تابلو مغازه های عادی، این تابلوها توسط بسیاری از تابلوسازها قابل طراحی و ساخت نیستند و ساخت آنها نیاز به تبحر و مهارت ویژه ای دارد. گاهی اندازه این حروف به اندازه ای بزرگ است که هرقطعه آن با یک صفحه پلکسی یا ورق استیل قابل اجرا نبوده و هر تکه با انتصال چند ورق ساخته میشود. همچنین نصب لبه این حروف نیز با دستگاه های متعارف انجام نمیگیرد و سختی خود را دارد.

 

تابلوساز حرفه ای و مهارت های تابلوسازی

تابلوساز حرفه ای و مهارت های تابلوسازی

سیستم برق کشی و همچنین روش نصب تابلوهای غول پیکر که معمولا اندازه آنها از قد یک انسان بزرگتر بوده و گاهی به سه یا چهار متر نیز میرسد پیچیدگی های خاص خود را دارد. لذا بسیاری از تابلوسازی های سطح شهر از انجام اینگونه سفارش ها سرباز میزنند.

شرکت تابلوسازی پاسارگاد مفتخر است به عنوان مشاور، طراح و مجری در بسیاری از پروژه های عظیم تابلوسازی حضور پر رنگ داشته و تنها شرکت رسمی ثبت شده در این حوزه در کشور میباشد. در این میان برای نمونه میتوان از پروژه های تابلوسازی هایپر استار ، تابلوسازی برج مجلل لکسون، تابلوسازی کارخانه دنیلی ایتالیا ، فرابورس ایران ، ساختمان مرکزی بانک رسالت ، ساختمان مرکزی بانک انصار ، تابلوسازی سازمان نظام پزشکی ایران، تابلو فرودگاه بین المللی ماکو و … نام برد.

پروژه-اجرای-تابلو-های-چلنیوم-دنیلی-ایتالیا-(3)

پروژه اجرای تابلو های چلنیوم دنیلی ایتالیا

فهرست موبایل