اهمیت تابلوسازی برای کسب و کارهای کوچک و نوپا

آیا برای یک کسب و کار کوچک داشتن یک تابلو مورد نیاز

سوالی که پیش می آید این است که آیا برای یک کسب و کار کوچک داشتن یک تابلو مورد نیاز است؟

طبق یافته های اخیر کارشناسان بازار بر روی ارزش تابلو ها و سردرب های کسب و کارهای نوپا و کوچک و همچنین تاثیر آنها در رفتار مشتریان، با توجه به این مطالعات، حدود 75 درصد از پاسخ دهندگان یا هشت نفر از 10 نفر به خاطر تابلو ها تشویق شدند که از فروشگاه بازدید کنند 68 درصد اظهار داشتند که تابلو سردر یک مغازه نشان می دهد کیفیت کالای آن به چه صورت است. از سوی دیگر، تقریبا 60 درصد از آنها پرسیدند که فقدان تابلو مانع از ورود آنها به فروشگاه ها می شود. در همین حال، 60 درصد از موسسات تجاری، معاملات خود را اعلام کردند، فروش و سود (به طور متوسط ​​10 درصد) پس از تصمیم به ایجاد تغییر در تابلو ها افزایش یافت.

نمونه های ایرانی این آمار و ارقام را در تابلو های فروشگاه های نمایندگی کوتون ، برندس ، کانگورو ، دبنهامز و… می توان دید. حتی اهمیت این موضوع بقدری حساس شد که اماکن دولتی و موسسات هم تصمیم به طراحی مجدد کردند مانند بانک ملت و بانک دی که تابلو های معرف خود را به لحاظ سبک و سیاق عوض کردند.ایده های بزرگ از افرادی است که در تبلیغات و تابلوسازی بسیار متفاوت عمل کرده اند، ساختارشکنی کرده و حتی با استفاده از فضای 3 بعدی یا غلطهای املایی در تابلوسازی مردم را وادار کرده اند تا آنها را بخوانند!

38 درصد از شرکت های بزرگ با بیش از یک شعبه، نام تجاری را مهمترین هدف نمایش موثر می دانند و روی تابلو های خود روی نشان تبلیغات خود مانور می دهند.

البته این علت بخاطر برند سازی است که یکی از اقدامات برند توسعه نمایش آرم در همه حالت های تبلیغاتی است که خوب داشتن سردر و تابلو یکی ازاین اقدامات است. همچنین تابلو چلنیوم، تابلو لایت باکس، تابلو کامپوزیت، تابلو استیل و دیگر تابلوهایی که انتخاب هریک از آنها به سلیقه خودتان بستگی خواهد داشت می تواند برای کسب و کار شما یک تبلیغات موثر واقع شود.

یک تابلو برای یک کسب و کار کوچک خیلی نباید پیچیده باشد اتفاقا با یک گرافیک بصری نوآورانه برای برقراری ارتباط با مشتریان میتوان آن را سفارش داد. این تابلو و سردر در شکل و ابعاد بسته به مکان و بازار متفاوت است که معمولا کارشناسان ما مشاوره لازم را با توجه به نوع کاربری و بودجه و سبک طراحی به شما خواهند داد.

با این حال، هدف این است که تابلویی طراحی شود تا ترافیک پا(مشتریان) را به فروشگاه شما هدایت کند. تابلوی کسب و کار شما یکی از ابزارهای ارزشمند برای کسب و کار شماست.

نقش تابلو های بیرونی در کسب و کارهای فیزیکی حیاتی است. مشتریان بالقوه از طریق درب وارد فروشگاه شما می شوند. از این رو، نشان تجاری فروشگاه باید 100 درصد مناسب باشد تا تعداد مورد نظر مردم را در یک روز مشخص بدست آورد.

درک آنچه در تبلیغات و تابلوسازی نوشته می شود گاهی بسیار دشوار است. تابلوهای داخلی اهداف خاصتری دارند و این برای متقاعد کردن مردم برای خرید محصولات از فروشگاه شما است. این تابلوها ها باید بیشتر تمرکز کنند. تابلوی معنی دار مشتریان را هدایت می کنند و آنها را هدایت می کند تا جایی که کالا ها نمایش داده می شوند. تابلوهای داخل ساختمان آیتم های فروش یا پیشنهادات ویژه را برجسته می کند. بنابراين خرده فروشان باید در ساخت این نشانه ها هنری تر باشند. اینکه از کدامیک از تابلو سازی ها برای کسب و کارتان استفاده کنید، بستگی به سبک کار، سلیقه و بودجه شما دارد.

تابلوهای خارجی سعی می کنند مردم را جذب کنند و به آنها کمک کنند تا از سایر فروشگاه های مشابه در مجاورت شما از بازار خارج شوند. در هر کجایی که حرف از تبلیغات مدرن باشد، تابلوسازی هم مطرح است. تابلوسازی یک جلوه ی بصری فوق العاده ایجاد می کند.

قبل از تماس با تابلوسازی ، بهتر است هدفتان از کسب و کارتان را مشخص کنید. علائم بیرونی و تابلو ها را می توان در ساختمان ها و سازه های قوی نصب کرد یا بر روی زمین قرار داد. نشانه ایستاده در کف می تواند اندازه گیری و شکل های مختلف داشته باشد. اغلب اوقات، اینها در نزدیکی خیابان های شلوغ قرار گرفته اند تا جلب توجه کنند.

در تابلو های مغازه و فروشگاه های مختلف معمولا باید فراوانی اطلاعات نادیده گرفته شود. شما باید کل موضوع را در پنج ثانیه یا حتی کمتر انتقال دهید. در عین حال، لازم است که خاص و سازگار باشد. این بخش ازکسب و کارتان Call to Action از تابلوی شما است. امروزه گرافیک و نقش آن، یکی از تکنیک های مهم در صنعت تابلوسازی می‌باشد. خصوصا از آنجایی که گرافیک در تابلوسازی به یکی از عناصر مهم نمای یک شهر تبدیل شده است.در واقع گرافیک در تابلوسازی به تاثیری که تابلوسازی در فضا به بیننده اعمال می‌کند گفته می شود و ارتباط تنگاتنگی با نوع رنگبندی در طراحی تابلوسازی و عناصری که انتخاب می شود، خواهد داشت

اثرات یک تابلو برای کسب و کارتان پایدار هستند زیرا علائم بیرونی 24 ساعته روزانه، هفت روز هفته و 365 روز در سال مشاهده می شود.

تابلو یک ابزار بازاریابی اقتصادی است به ویژه برای کسب و کارهایی که منابع مالی نامناسب دارند. در حقيقت، هزينه هر هزار نفر نسبت به ساير اشکال تبلیغات سنتي که شامل روزنامه ها، تلويزيون و راديو هستند، به مراتب کمتر است.

انتخاب یک تابلو ساز حرفه ای تمامی این فاکتورها را می تواند در کنار هم داشته باشد و بهترین تابلو مغازه و هرنوع تابلوسازی تبلیغاتی را برایتان بسازد. در واقع تابلوسازی بایستی واکنشی احساسی داشته باشد و به نوعی طراحی و ساخته شود که هر نوع مخاطبی را به خودش جذب کند. سعی کنید برای طراحی یک تابلوی تبلیغاتی خلاقیت به خرج دهید و یک تابلوی منحصر به فرد برای شرکت، مغازه و یا فروشگاه خود سفارش دهید.

فهرست موبایل