تابلو پیکسلی

ویژگی های تابلو پیکسلی

  • دوام بسیار بالا
  • تعمیرات ساده
  • نصب راحت
icon تحویل سریع
icon شرایط پرداخت
icon پاسخگویی
icon ضمانت کالا

تابلو پیکسلی چیست و چه کاربردی دارد؟

مهم‌ترین اصل در ساخت تابلو مغازه، ایجاد جذابیت بصری و جلب توجه مخاطب است. تابلوسازهای تمام جهان در تمامی دوران، تلاش داشتند تا به وسیله روش‌های مختلف، توجه مخاطب را به خود جلب کنند و البته در بسیاری از مواقع، در این کار کاملا موفق نیز بوده‌اند. اما متاسفانه یک موضوع جذاب، به سرعت جذابیت خودش را برای همه از دست می‌دهد و تکراری می‌شود. به همین خاطر است که در دنیای تابلوسازی ، تابلوسازها همواره به دنبال روش‌های مبتکرانه برای ایجاد تضاد و جلب توجه مخاطب هستند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که تابلوسازها با استفاده از آن تنوع ایجاد می‌کنند و توجه مخاطب را به خود جلب می‌نمایند، بازی نور و رنگ است. با استفاده از رقص نور و نورپردازی همواره می‌توان به سادگی مخاطب را جذب یک تابلو کرد. روش‌های مختلفی برای نورپردازی تابلوهای مغازه وجود دارد. برخی چرخش نور لامپ‌های تابلو وگاسی دور تابلو را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر نورپردازی با نئون را ترجیح می‌دهند. اما مهم‌ترین محدودیتی که همه این انواع نورپردازی برای ما ایجاد می‌کنند، ثابت بودن رنگ است. این یعنی باید در ابتدا به خوبی فکر کنید و تصمیم بگیرید که چه رنگی برای تابلو مغازه شما مناسب خواهد بود و سال‌ها از همان رنگ ثابت استفاده کنید. اما از نظر روانشناسی، زمانی که مدتی از نصب تابلو شما بگذرد، دیگر این تابلو جذابیت خود را برای مخاطبین شما از دست می‌دهد و همانند تابلوهای دیگر می‌شود. همچنین باید گفت که سلیقه مشتریان و مخاطبین شما کاملا با یکدیگر تفاوت دارد. به عنوان مثال ممکن است یک مشتری با دیدن رنگ‌های شاد و فسفری هیجان زده شود و قصد خرید پیدا کند، اما در عین حال مشتری دیگر با دیدن چنین رنگ‌هایی تصور کند که کسب و کار شما در شان و منزلت او نیست. درست به خاطر همین دلایل بود که تابلوسازها برای اولین بار از تکنولوژی روز دنیا یعنی لامپ‌های RGB کمک گرفتند. لامپ‌های RGB را برخی از افراد به نام لامپ‌های رنگین کمانی و برخی دیگر به نام لامپ‌های هزار رنگ می‌شناسند. این لامپ‌ها قادرند تا بیش از ۱۶ میلیون رنگ را ایجاد کنند و توسط یک میکروکنترلر کنترل شوند! دقیقا با استفاده از همین تکنولوژی بود که تابلوهای پیکسلی متولد شدند. این روزها تابلو پیکسلی گزینه مناسبی برای کسانی محسوب می‌شود که به دنبال ایجاد مزیت رقابتی و جلب مشتری بیشتر هستند. اما به هر صورت تابلو پیکسلی یک تابلو نو ظهور به شمار می‌آیدو قصد داریم تا در این قسمت شما را به صورت کامل با آن آشنا کنیم.

تابلو پیکسلی از کجا به وجود آمده است؟

در حقیقت اگر بخواهیم در مورد نحوه به وجود آمدن تابلو پیکسلی صحبت کنیم، باید به حدود ۱۰۰ سال پیش باز گردیم. اولین بار حدود یک صد سال پیش بود که لامپ‌های LED رنگی به وجود آمدند. این لامپ‌ها توانستند انقلابی بزرگ را در صنعت برق و نورپردازی ایجاد کنند. اما این تازه شروع طوفانی بزرگ بود. LED یک قطعه الکتریکی یا همان دیود نورانی بود که با مصرف بسیار کم برق، از خود نور ساطع می‌کرد. پس از مدتی، LED SMD به وجود آمد. لامپ‌هایی که دیگر پایه‌های بلند نداشتند و بسیار کوچک‌تر، پر نورتر و کم مصرف‌تر از لامپ‌های LED قبلی بودند. از لحظه ورود SMD به دنیای قطعات الکتریکی، همه انتظار بر پا شدن یک طوفان بزرگ را داشتند و همین اتفاق هم افتاد. این قطعات بسیار کوچک بودند و می‌توانستند کارایی بسیار زیادی داشته باشند. به همین خاطر خیلی زود در بخش‌های مختلف صنایع، از این قطعات دوست داشتنی استفاده شد.

اما در حدود هشت سال پیش، برای اولین بار محققان با تکیه بر قانون ترکیب رنگ‌ها، تلاش کردند تا لامپ‌های LED RGB را تولید کنند. ما در طبیعت سه رنگ اصلی داریم که همان رنگ‎‌های سبز، قرمز و آبی هستند. تمام رنگ‌های جهان از ترکیب بین این سه رنگ ساخته شده‌اند. به همین خاطر، می‌توان از ترکیب سه نور سبز، قرمز و آبی نیز بی نهایت رنگ تولید کرد. از این رو محققان در یک SMD LED، سه LED کوچک با سه رنگ اصلی قرار دادند و میزان جریانی که به این سه LED می‌رسید را با یک میکروکنترلر، تنظیم کردند. به این طریق، با کم و زیاد کردن میزان جریان، می‌توانستند بی نهایت رنگ مختلف را ایجاد کنند. حالا از این تکنولوژی در ساخت تابلوهای پیکسلی استفاده می‌شود. با استفاده از لامپ‌های LED RGB می‌توانید در هر لحظه بین ۱۶ میلیون رنگ مختلف، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

آشنایی با انواع مختلف تابلو پیکسلی به صورت ساده

در حال حاضر سه نوع LED RGB ساده، LED RGB مربعی و LED RGB انگشتی یا همان بند انگشتی در بازار وجود دارند. دو نوع اول LED های RGB، SMD هستند و باید به صورت مستقیم روی برد نصب شوند. این نوع تابلو پیکسلی، مخصوص نصب زیر حروف برجسته شفاف و نیمه شفاف است. به عنوان مثال شما می‌توانید از این نوع تابلو پیکسلی برای نورپردازی تابلو وکیوم یا تابلو پلکسی گلاس خود استفاده نمایید و در هر لحظه از یک تم رنگی بسیار زیبا لذت ببرید. اما نوع سوم LED RGB، لامپ‌های انگشتی یا همان بند انگشتی هستند. این نوع لامپ‌ها دارای یک SMD LED هستند که داخل رزینی به شکل کله قند قرار داده شده است. نور از نوک این لامپ‌های رشته‌ای بیرون می‌زند. به همین خاطر برای نصب تابلوهای پیکسلی بند انگشتی، باید سطح تابلو را با فواصل و اندازه‌های یکسان سوراخ کنید و سر این لامپ‌های بند انگشتی را از آنها بیرون بزنید. در حقیقت تمام سیم کشی و قسمت چیپ لامپ‌های RGB پشت کار قرار می‌گیرند و تنها نوک لامپ‌ها از روی کار بیرون می‌زنند و ظاهری بسیار جالب و امروزی به خود می‌گیرند.

دلیل محبوبیت تابلو پیکسلی چیست؟

شما از کجا می‌توانید مطمئن باشید که در هر لحظه چه کسی از جلوی مغازه شما عبور می‌کند و چه سلیقه‌ای دارد؟ آیا به نظر شما همه افراد جذب رنگ قرمز می‌شوند؟ یا برخی از افراد رنگ‌های کم انرژی‌تر مثل سبز را ترجیح می‌دهند؟ اساسا به تعداد افراد روی زمین، سلیقه‌های مختلف وجود دارد و شما هیچ گاه نمی‌توانید توجه همه سلیقه‌ها را به صورت همزمان جلب تابلو مغازه خود کنید. دلیل آن هم این است که امکان دارد حس هیجان در هر فرد، با دیدن رنگ خاصی تحریک شود. اما با استفاده از تابلوهای پیکسلی، شما می‌توانید در هر لحظه از میلیون‌ها رنگ کمک بگیرید تا هر نوع مخاطب را جذب کسب و کار خودتان کنید. این نوع تابلوها همانند یک دنیا رقص نور و رنگ هستند که چشم هر بیننده‌ای را خیره به خود می‌کنند. از این رو، شما می‌توانید در هر لحظه، احتمال جذب گروه وسیعی از مخاطبین را به خود افزایش دهید.

تابلو پیکسلی برای چه مشاغلی مناسب است؟

تابلو پیکسلی برای مشاغلی مناسب است که مخاطبین ثابت و خاصی ندارند. به عنوان مثال، زمانی که قصد نصب تابلو برای یک جواهر فروشی بسیار شیک را داشته باشید، می‌دانید که مخاطبین شما اکثرا خانم‌هایی میان سال با وضع مالی مناسب هستند که به دنبال یک خرید لوکس می‌گردند. از این رو بهتر است از رنگ‌های سنگین مثل بنفش سلطنتی، طلایی و یا مشکی استفاده کنید. اما زمانی که قصد نصب تابلو برای یک شیرینی فروشی یا داروخانه را داشته باشید، نمی‌توانید مخاطبین خود را به گروهی خاص نسبت دهید. در حقیقت افراد مختلف با گروه‌های سنی متفاوت و سلیقه‌های متنوع می‌توانند مشتری مغازه شما باشند. به همین خاطر بهتر است همه نوع سلیقه‌ای را در نظر بگیرید و تابلو پیکسلی بهترین راه حل خواهد بود. در حال حاضر نصب تابلو پیکسلی بیشترین طرفدار را بین مشاغل زیر داشته:

  • مغازه‌های آب میوه و بستنی
  • برخی از کافه ها
  • سینما‌ ها و مراکز تئاتر
  • رستوران ها
  • فست فود ها

دیگر محصولات
خرید و قیمت تابلو ترموود
تابلو چلنیوم
خرید تابلو سوئدی قیمت تابلو سوئدی
خرید تابلو لایت باکس قیمت تابلو لایت باکس
خرید و قیمت تابلو پیکسلی کارگاه تابلوسازی پاسارگاد
خرید و قیمت تابلو استیل
قیمت تابلو لاس وگاسی و خرید تابلو لاس وگاسی در تهران
خرید و قیمت تابلو کامپوزیت
کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد