تابلو نئون پلاستیک

ویژگی های تابلو نئون پلاستیک

  • دوام بسیار بالا
  • تعمیرات ساده
  • نصب راحت
icon تحویل سریع
icon شرایط پرداخت
icon پاسخگویی
icon ضمانت کالا

معرفی، قیمت و اجرت نصب تابلو نئون پلاستیک

استفاده از تابلو نئون پلاستیک در چند سال اخیر برای تابلو سر در مغازه‌ها و شناساندن برند به عموم مردم رواج بالایی گرفته است. البته تاریخچه آن به حدود ۶۰ سال پیش بازمی‌گردد اما اکنون به شیوه قبل استفاده نمی‌شود. کیفیت متریال در آن بسیار بهبود یافته و با هنر نورپردازی، می‌توان تابلو نئون پلاستیک خیره‌کننده را با این مواد ساخت.

پلکسی چیست و چرا باید از آن برای تابلو استفاده کرد؟

درحالی‌که تبلیغات برای یک کسب‌وکار حرف اول را می‌زند، بیزینس‌های گوناگون روش‌های مختلفی را برای نشان دادن خود به مخاطب استفاده می‌کنند. بسیاری به تبلیغات محلی و سنتی که از چند صدسال پیش رایج بودند تکیه کرده‌اند. بسیاری هم به سمت‌وسوی تجارت الکترونیکی، فضاهای مجازی و اینترنت رفته‌اند. اما آنچه برای تمام کسب‌وکارهایی که با در اختیار داشتن یک مکان به ارائه خدمات و کالا می‌پردازند مشترک است، داشتن یک تابلو زیبا برای ورودی شرکت یا مغازه‌شان است.
در این راستا شما می‌توانید برای سر در ورودی مکان بیزینس خود یک تابلو نصب کنید تا به عابرانی که ازآنجا می‌گذرند یا کسانی که به دنبال شما می‌گردند را به‌آسانی آگاه کنید. با این کار تضمین بالاتری برای دیده شدن و مشتری داشتن خواهید داشت. پلکسی جنسی است که بسیاری از تابلوهای تبلیغاتی بیزینس‌ها را از آن می‌سازند. برای انتخاب پلکسی نسبت به دیگر اجناس، دلیل‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

پلکسی چطور به وجود آمد؟

بسیاری از فعالان در حوزه تبلیغات و تابلوسازی معتقدند، که پلکسی از قدیمی‌ترین مواد بکار برده شده در عرصه تبلیغات و ساخت تابلو است. در سال ۱۹۲۸ بود که پلکسی اختراع شد اما تولید انبوه آن تا سال ۱۹۹۳ به طول انجامید. در اوایل اختراع و تولید انبوه، از پلکسی بدون نور و نورپردازی استفاده می‌شد. اما باکمی خرج خلاقیت دریافتند که می‌توانند با استفاده از نور لامپ نئون، زیبایی و جذابیت را به تابلو تبلیغاتی خود بی افزایند و تابلو نئون پلاستیک بوجود آمد که بسیار هم تأثیرگذار بود.
در کشور ما ایران نیز می‌توان با تکیه‌بر اطلاعات موجود، بیان کرد که پیشینه استفاده از پلکسی به ۶۰ سال پیش برمی‌گردد. شاید بتوان به آن قدیمی‌ترین تابلو تبلیغاتی کشور نیز لقب داد. در ابتدا بدون نور و پس از مدتی مثل همه جهان از تابلو نئون پلاستیک استفاده کردند.
در مورد انواع و کیفیت پلکسی نیز می‌توان افزود با توجه به تولیدی‌های متعددی که در داخل و خارج از ایران مشغول به تولید پلکسی هستند، وابسته به مواد اولیه‌ای که برای ساخت پلکسی استفاده می‌کنند می‌تواند متفاوت باشد.

تفاوت پلکسی و تابلو نئون پلاستیک چیست؟

پلکسی یک نوع پلیمر است که ماده اصلی آن پلی کربنات بوده و قابلیتی که آن را نسبت به پلاستیک برای ساخت تابلو برتری می‌دهد، شفافیت بسیار بالاتر آن نسبت به پلاستیک است. پس از پلکسی استفاده می‌کنیم تا نورپردازی بهتری برای تابلو برند خود داشته باشیم. برای مثال در مورد پلکسی می‌توان این‌گونه بیان کرد که قادر است حدود ۹۵ درصد نور را از خود عبور دهد و این یعنی شفافیت بالا!
شاید بتوان گفت که ازنظر شفافیت مثل شیشه است اما مقاومت آن بسیار بالاتر بوده و به‌آسانی ترک نمی‌خورد یا نمی‌شکند.
مهم‌ترین مزیتی که پلکسی در کنار شفافیت بالا دارد، مقاومت بسیار بالایی است که این ماده در برابر باد، باران، آفتاب و انواع عوامل طبیعی دارد. چراکه یک تابلو مغازه مدام در معرض این عوامل طبیعی است و باید از جنسی ساخته شود که مقاومت بالایی دارد. تابلو پلکسی دقیقاً همین ماده است.

ساخت تابلو از جنس پلکسی

همان‌طور که گفتیم پلکسی جنسی مناسب برای ساخت تابلو است اما باید بدانید که برای ساخت تابلو پلکسی نیاز به تابلوسازی ماهر دارید. این فرد ابتدا باید حروف موردنظر شمارا به‌صورت دوبعدی طراحی کرده و سپس با ولد کردن کار، آن را توسط دستگاه لیزری برش دهد. سپس باید لبه‌های کار را برجسته کرده و به تدوین تابلو همت گمارد. این کارها باید توسط دستانی هنرمند انجام شوند تا از ایجاد هرگونه بدشکلی و بی‌نظمی در تابلو جلوگیری شود. اصطلاحاً حفظ هارمونی تابلو بسیار مهم است که طراح و تابلوساز موظف به رعایت آن است.

چرا باید از تابلوساز ماهر و باتجربه برای ساخت تابلو پلکسی استفاده کنیم؟

حال که می‌دانید ماده پلکسی تا چه اندازه مناسب برای تابلوسازی است، بهتر است بدانید که برای ساخت آن نباید از هزینه‌های ضروری بکاهید! دلیل حرفی که می‌زنم این است که با توجه به حساسیت بالای ماده پلکسی در برش و نصب، شما باید از خدمات و مهارت فردی استفاده کنید که تجربه کافی را در این امر داشته باشد.
درست است که پلکسی در برابر عوامل بیرونی بسیار مقاوم بوده و نور را به‌خوبی عبور می‌دهد، اما این ویژگی‌ها هنگامی به نقطه اوج خود می‌رسند که توسط یک تابلوساز ماهر و باتجربه طراحی و نصب‌شده باشد.
همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، پس‌ازاینکه لبه‌های پلکسی را برجسته کردیم، باید آن‌ها را برای نصب روی تابلو به یکدیگر بچسبانیم. برای چسباندن دو قطعه پلکسی به یکدیگر نمی‌توان از هر نوع چسبی استفاده کرد. بلکه باید از کلروفرم استفاده کرد. همان ماده‌ای که به‌وسیله آن انسان را بی‌هوش می‌کنند.
کاری که کلروفرم انجام می‌دهد این است که دمای نقطه‌ای از دوتکه پلکسی که می‌خواهد به هم وصل شود را به‌شدت بالابرده و باعث به وجود آمدن نوعی جوش پلکسی می‌شود. بهتر است قبل از اینکه حروف به هم وصل شوند، لبه آن راکمی با گرما نرم کرد.
این نکته را نیز به یاد داشته باشید که اگر احساس کردید تابلو پلکسی شما مثل طلق شکننده شده است، نصاب تابلو شما بیش از حد از گرما و یا مقدار کمی کلروفرم استفاده کرده است. این نکته ممکن است در ابتدا برای چشمان غیر متخصص قابل تشخیص نباشد اما با گذر زمان، خود را نشان خواهد داد.

اطلاعاتی کامل از پلکسی در ایران

در بازار حال حاضر ایران می‌توانید انواع مختلفی از تابلو پلکسی را ببینید که در مراحل ساخت و مواد اولیه ساخت با یکدیگر تفاوت دارند. بیشتر انتخاب از این میان، بر اساس سلیقه است چراکه تفاوت‌های زیادی بین انواع آن وجود ندارد.

  • تابلو پلکسی ساده
  •  تابلو پلکسی دوبل
  • تابلو پلکسی ستاره‌ای
  • تابلو پلکسی الماسی
  • تابلو پلکسی کریستالی
  • تابلو پلکسی کنش کاف
  • تابلو پلکسی لبه هندی

انواع رایج پلکسی

مدل‌ها و انواع گوناگون پلکسی را می‌توانید در زیر ببینید.

ورق پلکسی گلاس شفاف

ورق‌هایی سبک که وزن شیشه را دارند و برای دکوراسیون داخلی، ساخت شیشه اتوموبیل، عینک آفتابی و نورپردازی مناسب‌اند. علاوه بر این می‌توانید بهترین استفاده را از پلکسی گلاس شفاف برای ساخت استند تبلیغاتی، استند مجری، تابلو تبلیغاتی و تابلو راهنما و وسایل تزیینی بسیار مناسب است. این پلکسی در رنگ‌های جذاب خاکستری، قرمز، سبز، زرد، کهربایی و آبی وجود دارد.

ورق پلکسی مولتی استایل

این اوراق ز پلکسی را می‌توان به‌صورت آینه‌ای و فلزی در بازار ببینید. دو نوع ساده و خش‌دار در دورنگ طلایی و نقره‌ای که بسیار سبک و انعطاف‌پذیر است را می‌توانید در تابلو‌های مختلف تبلیغاتی ببینید. نوع چسب‌دار این پلکسی نیز موجود است که برای راحتی کار خود می‌توانید استفاده کنید.

پلکسی طلق شیشه‌ای

نوعی پلکسی ایرانی که دو نوع شفاف و دوغی آن را می‌توانید به‌آسانی در بازار ببینید.
• پلکس دوغی: نوعی از پلکس که می‌تواند نور را به‌خوبی از خود عبور داد اما برای حروف برجسته مناسب نیست. چراکه نور را به‌طور یکنواخت نمی‌تواند منتشر کند.
• پلکس شیری: نوعی معمولی از پلکسی که نور را به‌صورت یکنواخت از خود عبور می‌دهد.
• پلکسی استخوانی: نوعی از پلکسی که نسبت به دوغی و شیری شفاف‌تر است اما قابلیت انعکاس نور را ندارد و در دو نوع مات و براق عرضه می‌شود.
پلکس گلس میرور
نوعی از پلکسی که توسط پلکسی شفاف و جیوه تولید می‌شود. دو نوع از پلکسی گلس میرور وجود دارد که در دورنگ طلایی و نقره‌ای است. از پلکسی میرور بیشترین استفاده را در تزئینات داخلی می‌کنند
چسب‌هایی که می‌توان برای چسباندن انواع پلکسی استفاده کرد.
• کلروفرم: با استفاده از کلروفرم می‌توان اشکال پلکسی را به بهترین روش، بدون حباب و ثابت به یکدیگر چسباند. در روش استفاده از کلروفرم باید تا خشک شدن کامل چسب، نقطه اتصال تحت‌فشار ثابت بماند.
• اکریفیکس: از برچسب‌های اکریفیکس را برای چسباندن پلکسی گلاس بدون داشتن درز استفاده می‌شود.
• چسب‌های پایه سیانواکلیت: مشکلی که این نوع چسب‌دارد، این است که پس از خشک شدن مقداری تیرگی را در محل اتصال برجای می‌گذارد و مانند چسب کلروفرم شفاف نیست.

ابعاد تابلو پلکسی چقدر است؟

شیت‌هایی از پلکسی که به بازار عرضه می‌شود، معمولاً ابعاد ۱۲۲ در ۱۸۳ دارند که می‌توانند در ضخامت‌های کاملاً متفاوتی باشند. از ۱ میلی‌متر تا ۴۰ میلی‌متر را می‌توانید در بازار بیابید. البته از جهت این‌که تکنولوژی لیزر برای برش پلکسی استفاده می‌شود، ضخامت آن می‌تواند تأثیری بر نحوه و زمان برش آن داشته باشد که بالطبع در هزینه شما نقش دارد. البته کاترهای مخصوص برش پلکسی نیز هستند که می‌توانند برش را انجام دهند اما توصیه می‌شود برای بهتر برش خوردن و دقت بالاتر، از لیزر استفاده کنید.

تنوع رنگ در پلکسی

پلکسی محصولی بسیار شفاف بوده به‌طوری‌که در مورد شیشه می‌توان ادعا کرد که شفافیت ۹۰ درصدی دارد. درحالی‌که پلکسی در حالت معمول، حدود ۲ درصد شفافیت بالاتری نسبت به شیشه دارد. چیزی که باعث جلب نظر علاقه‌مندان به تابلو به سمت ماده پلکسی شده است، تنوع رنگی است که در اختیار مشتری می‌گذارد. می‌توانید پلکسی با هر رنگی را که بخواهید با درصد شفافیت بسیار بالای ۹۲ درصدی، برای تابلو بیزینس یا شرکت خود انتخاب کرده و آن را بسازید.

استحکام و تاب‌آوری پلکسی چقدر است؟

اگر بتوان عنوان کرد که تمام خطراتی که پلکسی را تهدید می‌کند چیست، می‌توان در مورد استحکام آن صحبت کرد. فشار و ضربه که ممکن است بسیار آسان شیشه را بشکند، تحملش برای پلکسی مثل آب خوردن است. چراکه تابلو پلکسی شکنندگی تابلو شیشه‌ای را ندارد و همان‌طور که بیان شد در عوض شفافیت بالاتری دارد.
نور و گرمای بالای تابش آفتاب و همچنین سوختگی نیز تابلو پلکسی را تهدید نمی‌کند. چراکه تجربه در طراحی و نصب تابلوهای پلکسی نشان داده که مقاومت بسیار بالایی در برابر نور آفتاب دارد. چراکه دارای مواد uv است.
در حالت کلی می‌توان ادعا کرد که ماده پلکسی در برابر خطراتی مثل سرما، گرما، نور خورشید، مواد روغنی، مواد اسیدی، مواد شیمیایی، پاک‌کننده‌های خانگی و… مقاوم است و برای سال‌های طولانی سالم می‌ماند.

نورپردازی، عنصری که پلکسی را می‌درخشاند!

از اهمیت نور در تولید یک صحنه خوب و جذاب، چه برای عکاسی و فیلم‌برداری و چه برای جلب نظر دیگران به بیزینس خودمان هرچه بگوییم کم گفته‌ایم. باکمی خلاقیت در استفاده از نور، می‌توان چشم همگان را به سمت خودمان بکشانیم و نظرشان را جلب کنیم. پلکسی یکی از ماده‌های ساخت تابلو است که ترکیب آن با نور بسیار زیبا و جذاب می‌شود. می‌توانید برای بیزینس خود یکتم رنگی انتخاب کرده و آن را در سر در مغازه خود برای دیگران هویدا کنید. زیبایی که جلوه نور به پلکسی می‌دهد، تابلو پلکسی را چشم‌نواز می‌کند.
برای نورپردازی نیز آپشن‌های متفاوتی را در اختیار خواهید داشت. می‌توانید از نور ساده آل ای دی و اس ام دی استفاده کنید. اگر بخواهید باکمی هزینه بیشتر جلوه بهتری را انتخاب گنید، به شما نورپردازی نئون را پیشنهاد می‌کنیم. ترکیبی جادویی از تابلو پلکسی و نور نئون، هر مشتری هدفی را از دور به سمت خود می‌کشاند!

دیگر محصولات
خرید و قیمت تابلو ترموود
تابلو چلنیوم
خرید تابلو سوئدی قیمت تابلو سوئدی
خرید تابلو لایت باکس قیمت تابلو لایت باکس
خرید و قیمت تابلو پیکسلی کارگاه تابلوسازی پاسارگاد
خرید و قیمت تابلو استیل
قیمت تابلو لاس وگاسی و خرید تابلو لاس وگاسی در تهران
خرید و قیمت تابلو کامپوزیت
کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد