تابلو وکیوم

ویژگی های تابلو وکیوم

  • دوام بسیار بالا
  • تعمیرات ساده
  • نصب راحت
icon تحویل سریع
icon شرایط پرداخت
icon پاسخگویی
icon ضمانت کالا

با جدیدترین عضو خانواده تابلوسازی آشنا شوید: تابلو وکیوم!

با گذر زمان بسیاری از متریال‌های جدید کشف‌شده و در عرصه تابلوسازی بکار رفته است که هرکدام در زمان خود یک نوآوری بزرگ و خلاقانه بوده و به‌مرور زمان برای چشم‌های بینندگان عادی شده و به نوعی قدیمی شده‌اند. اما همیشه یک نوآوری و خلاقیت در آستین سازندگان تابلو بوده که آخرین آن، تابلو وکیوم است. رویکردی جدید در امر ساخت تابلوهای جذاب برای بیزنس‌هایی که می‌خواهند به هر قیمتی با دیگران متمایز باشند.

تابلو وکیوم

وکیوم از انواع تابلوهای تبلیغاتی است که به صورت سه بعدی و با استفاده از حرارت و دما بر روی پلکسی ساخته می‌شود. این تابلو در مدت زمان اندکی پس از ورود، برای خود بازاری بزرگ دست و پا کرد. نام آن یعنی وکیوم، تداعی کننده روش ساخت آن است. این تابلوها از ظاهری بی نهایت جذاب و زیبا بهره می‌برند که در کنار سادگی، می‌توانند شیک نیز باشند. به نوعی بهترین انتخاب برای کسانی که جذابیت را در عین سادگی دوست دارند.
در فرایند ساخت این تابلو جدید، اکثر کارها را ماشین و کامپیوتر انجام می‌دهد که همین امر باعث کیفیت بسیار بالای کار خروجی است. البته برای مدیریت دستگاه، نیاز به شخص متخصص داریم که بدیهی است.

طریقه ساخت تابلو وکیوم چطور است؟

همانطور که بیان کردیم، اکثر کار طراحی حروف برای تابلو وکیوم را ماشین انجام می‌دهد. همین موضوع ممکن است شما را وادار کند باور کنید که ساخت آن اصلاً سخت نیست. اما این نکته را بدانید که طراحی حروف برجسته آن هم با ماشین مخصوص، به قدری سخت است که بسیاری از فعالان این حوزه با آن آشنایی نداشته و سفارش را به همکاری دیگر می‌دهند.
بهرحال ساخت حروف وکیوم به این صورت است که با استفاده از دستگاه مخصوص به پلکسی گلس، به‌گونه‌ای حرارت و گرما داده می‌شود که با دستگاه برش cnc بتوان حروف برجسته را برش داد. به بیان ساده‌تر شما ابتدا با سیان سی می‌توانید پلکسی گلس را برش داده و سپس برای برجسته کردن، درون دستگاه قرار دهید. خروجی کار یک سری حروف برجسته باکیفیت و زیبا خواهد بود.

طریقه تشخیص کیفیت تابلو وکیوم

تفاوتی که در روند کار ساخت این تابلو با تابلوهای دیگر وجود دارد، این است که برای ساخت تابلو وکیوم شما باید حروف را به صورت ۳ بعدی برش بزنید نه ۲ بعدی! برای این کار باید با استفاده از نرم‌افزارهایی مثل اتوکد و کورل درایو، طرحی که مورد نظر مشتری است را ساخته و آن را با چوب نیز بسازند. این مرحله مقداری دشواری به همراه دارد. چرا که باید سایش طرح چوبی به وسیله سمباده بسیار خوب و دقیق انجام شود. بسیاری از تابلوسازان نیز برای داشتن خروجی بهتر، تمام قالب چوبی را سنباده می‌کشند.
اهمیت این عمل به قدری بالاست که می‌توان عنوان کرد اگر درست انجام نشود به آسانی همه زحمت‌های تابلوساز به هدر خواهد رفت. برای مثال اگر سوراخ، ترک یا خللی هرچقدر کوچک بر روی حروف برجسته وکیوم وجود داشته باشد، باعث شکننده شدن محصول نهایی خواهد شد. عوامل طبیعی نیز با گذر زمان می‌توانند بر روی وکیوم باکیفیت پایین، به سرعت تأثیر بگذارند و باعث کدر و زشت شدن آن شوند. درخشنده نبودن ظاهر وکیوم نیز به این دلیل است که قالب چوبی آن به خوبی صیغل نخورده است. ظاهری که در این حالت وکیوم به خود می‌گیرد، صاف و نرم نیست. هرچند در طول روز این مشکلات به چشم نمی‌آید. اما همین که نورپردازی در شب انجام می‌شود، می‌توانید مشخصاً یک تابلو وکیوم باکیفیت را تشخیص دهید.

در چه شغل‌هایی می‌توان از تابلو وکیوم استفاده کرد؟

متریال اصلی در امر ساخت تابلو وکیوم، پلکسی گلاس‌ها هستند که نسبتاً قیمت بالایی دارند. به همین دلیل ممکن است بسیاری از افرادی در هر شغلی از آن صرف نظر کنند. اما محدودیتی در استفاده از آن وجود ندارد.
به علت بدیع و جدید بودن محصول تابلو وکیوم، استفاده از آن در هر حیطه‌ای می‌تواند شما را نسبت به رقبایتان خاص نشان دهد. پیشنهاد ما برای استفاده از تابلو وکیوم، این است که اگر قصد دارید تابلویی در حد یک برند معتبر داشته باشید که نشان از قدرت و اعتبار شما داشته باشد، وکیوم را انتخاب کنید.
برای مشاغلی که یک جلوه لاکچری و با کلاس دارند، مثل سالن آرایشگاه، نمایشگاه ماشین، مطب دکتر متخصص و … استفاده از تابلو وکیوم برای معرفی برند مورد نظر بهترین انتخاب است. چرا که به دلیل استفاده از متریال‌های باکیفیت و داشتن جلوه‌ای نو و جدید کاملاً با فضای لاکچری هم‌خوانی خواهد داشت.
در زیر می‌توانید تعدادی از مشاغل را ببینید که به نسبت دیگر مشاغل، استفاده بیشتری از تابلو وکیوم کرده‌اند.
• مؤسسات اقتصادی و مالی مثل بانک‌ها
• تولیدی‌های شیرینی و شیرینی فروشی‌های بزرگ و مجلل
• مجتمع‌های تجاری و بازارهای بزرگ
• نمایشگاه خودرو
• طلا و جواهر فروشی‌ها

مزایا و دلایلی که تابلو وکیوم را خاص کرده چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که می‌توان گفت مخاطبان، بهترین تابلو را تابلو وکیوم معرفی کرده‌اند. اما مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان این گونه بیان کرد. اول اینکه تابلو وکیوم به دلیل نداشتن زاویه حاده، بهترین جلوه نوری را از خود منعکس کرده و به نظر مخاطب، جذاب می‌آید. دوم این که در ساخت آن تماماً از دستگاه‌های کامپیوتری استفاده شده که باعث می‌شود هیچ گونه پیوندی بین حروف نباشد و همه کار یکدست باشد.
سومین دلیل محبوبیت وکیوم این است که این تابلو به آسانی قابل نصب بوده و هیچ خطری عابران پیاده را تهدید نمی‌کند. چرا که تابلو بسیار سبک وزن است. در زیر می‌توانید شرح کوتاهی از دیگر مزایای تابلو وکیوم را ببینید.
• نسبت به تابلوهای ساخته شده از دیگر متریال‌ها، حروف عمق بیشتری دارند.
• تابلویی سه بعدی است که علاوه بر منحصر به فرد بودنش، می‌توان از هر جهتی آن را خواند.
• با استفاده از وکیوم می‌توان فرم‌های کره‌ای و نیم کره‌ای را ساخت که بسیار جذاب‌اند.
• بنا به استفاده از دستگاه‌های کامپیوتری برای ساخت تابلو وکیوم، از احجام و فرم‌های بسیار متنوع‌تری می‌توان استفاده کرد.
• نور پردازی بر روی حروف برجسته و سه بعدی، جلوه‌ای بسیار زیباتر می‌آفریند نسبت به دیگر تابلوها
• می‌توانید حروف ریخته‌گری شده را با استفاده از وکیوم شبیه‌سازی کنید.

معایب تابلو وکیوم چیست؟

هر متریالی در کنار کاربردها و فایده‌های زیادی که در استفاده در یک صنعت دارد، می‌تواند نقاط ضعفی داشته باشد. بهتر است قبل ازینکه خرید آن را قطعی بدانید، نکات منفی استفاده از تابلو وکیوم را نیز بدانید.
• احتمال ایجاد حباب‌هایی در بافت وکیوم حروف در حین ساخت: هنگامی که وکیوم را با دستگاه حرارت می‌دهند، پلاستیک رطوبت را به سمت خود جذب می‌کند و این رطوبت باعث ایجاد حباب‌های ریز و درشتی دبر روی حروف می‌شود. این مشکل بیشتر برای تابلوسازان بی تجربه رخ می‌دهد و وکیوم ساخته شده به سرعت خراب می‌شود.
• سخت جدا شدن وکیوم از قالب: هنگامی که قالب بسیار بزرگ باشد یا در شکل مورد نظر زوایایی با اندازه کمتر از ۳۰ باشد، قالب به وکیوم چسبیده و سخت جدا می‌شود.

دیگر محصولات
خرید و قیمت تابلو ترموود
تابلو چلنیوم
خرید تابلو سوئدی قیمت تابلو سوئدی
خرید تابلو لایت باکس قیمت تابلو لایت باکس
خرید و قیمت تابلو پیکسلی کارگاه تابلوسازی پاسارگاد
خرید و قیمت تابلو استیل
قیمت تابلو لاس وگاسی و خرید تابلو لاس وگاسی در تهران
خرید و قیمت تابلو کامپوزیت
کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد