تابلو سوئدی

ویژگی های تابلو سوئدی

 • دوام بسیار بالا تابلو سوئدی
 • تعمیرات ساده
 • نصب راحت
icon تحویل سریع
icon شرایط پرداخت
icon پاسخگویی
icon ضمانت کالا

تابلو سوئدی چیست؟

تابلو سوئدی یکی از انواع تابلو مغازه محسوب می‌شود که تا همین چند سال پیش تنها منحصر به کشورهای اروپایی بوده و کمتر کشوری از آن استفاده می‌کرد. اما این روزها بر اساس الگوبرداری دائمی که از طرح‌های اروپایی انجام می‌شود، شاهد حضور تابلوهای سوئدی در نقاط مختلف جهان نیز هستیم. تابلو سوئدی را می‌توان نماد اصالت و زیبایی در عین سادگی دانست. تابلوهای سوئدی ظاهری بسیار ساده و در عین حال شیک، لاکچری و بسیار چشم‌گیر دارند. از این رو اگر به دنبال این هستید تا شخصیت کسب و کار خود را لاکچری جلوه دهید و در عین حال زرق و برق بی‌مورد را دوست ندارید، بهترین گزینه برای شما تابلو سوئدی خواهد بود. تابلو سوئدی را در حقیقت باید مخصوص سلیقه خاص پسندان دانست. کسانی که به راحتی هر نوع تابلویی را نمی‌پسندند و تنها به دنبال گزینه‌های خاص و کم نظیر هستند، با دیدن تابلو سوئدی اغوا خواهند شد. به همین خاطر قصد داریم تا در اینجا شما را به صورت کامل با تابلو سوئدی، این تابلو اصیل، اروپایی و زیبا آشنا کنیم.

تابلو سوئدی از کجا به وجود آمده است؟

قدمت ساخت تابلو سوئدی به حدود ۶۰ سال پیش باز می‌گردد اما بیش از چهار سال از ورود آن به بازار ایران نمی‌گذرد. همانطور که از نام این تابلو مشخص است، مبداء آن به کشور سوئد باز می‌گردد. چنان که اشاره کردیم، این تابلو حدود ۶۰ سال پیش برای اولین بار ساخته شد و هنوز هم طرفداران منحصر به فرد خود را در اروپا دارد. به همین خاطر نباید انتظار حضور متریال‌های پر زرق و برقی مثل چلنیوم را در ساختار تابلو سوئدی داشته باشید. تابلوهای سوئدی از ترکیب آلومینیوم و پلکسی ساخته شده‌اند و ظاهری بسیار ساده و در عین حال زیبا، سنگین، شیک و امروزی دارند. ظاهر تابلو سوئدی بسیار ساده به نظر می‌آید. اما این سادگی در عین حفظ زیبایی و اصالت است و هیچ گاه تکراری نمی‌شود. البته تاریخ و سابقه این محصول هم نشان داده که چنین تابلوهایی هیچ گاه از دید مخاطب و مشتری تکراری نمی‌شوند و همواره جذابیت منحصر به فرد خود را حفظ می‌کنند.

 انواع مختلف تابلو سوئدی در بازار

با وجود تمام زیبایی و محبوبیتی که تابلوهای سوئدی دارند، فاقد گونه‌های متنوع هستند. در حقیقت تابلوهای سوئدی تنها از پلکسی و آلومینیوم ساخته می‌شوند و تنها تفاوت در رنگ‌بندی پلکسی، تنوع را برای این نوع تابلو به ارمغان می‌آورد. حروف سوئدی از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به حروف چلنیوم دارند. در حقیقت برای ساخت حروف برجسته، به دو قسمت مختلف رویه کار و لبه کار نیاز است. در گذشته و در اولین نسل از تابلوهای حروف برجسته، رویه و لبه را از جنس پلکسی گلاس یا همان ورق‌های اکریلیک انتخاب می‌کردند و آنها را با استفاده از کلروفرم به هم می‌چسباندند که هنوز هم این روش متداول است و آن را به نام تابلوهای پلکسی گلاس می‌شناسند. به تدریج برای ایجاد تنوع بیشتر، لبه پلکسی را با لبه‌های چلنیوم جایگزین کردند. لبه‌های چلنیوم از ترکیب آلومینیوم و استیل به وجود آمده بودند و خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی داشتند. اتصال لبه چلنیوم به رویه پلکسی بسیار ساده‌تر از اتصال لبه پلکسی بود. به همین خاطر این نوع تابلو به سرعت رواج پیدا کرد و هنوز هم بسیاری از تابلوها از چلنیوم ساخته می‌شوند. اما در بین دوره تغییر از تابلو لبه پلکسی به تابلو لبه چلنیوم، نوعی جدید از حروف به بازار اروپا عرضه شد که ایران از آن بی نصیب ماند. در این دوره، از لبه آلومینیوم به جای لبه پلکسی استفاده کردند.

آلومینیوم جزء فلزات بسیار مقاوم در مقابل پدیده‌های طبیعی من جمله باد، باران، سرما و گرما محسوب می‌شود و خاصیت انعطاف پذیری بسیار بالایی دارد. به همین خاطر گزینه مناسبی برای جایگزینی با لبه پلکسی بود. اما به خاطر اینکه آلومینیوم نمی‌توانست نور را از خود عبور دهد، باید از ترکیب پلکسی با آلومینیوم برای ساخت حروف برجسته استفاده می‌کردند. از این رو، آلومینیوم تنها به عنوان لبه حروف برجسته در تابلو سوئدی کاربرد دارد. آلومینیوم ظاهری بسیار ساده و بدون زرق و برق دارد و به همین خاطر توانست همان زیبایی در عین سادگی را برای تابلو سوئدی نیز رقم بزند. تابلو مغازه نشان دهنده شخصیت آن کسب و کار است و بد نیست بدانید که با استفاده از تابلو مغازه، می‌توانید نوع مشتری و مراجعین خود را انتخاب کنید.

کسب و کارهایی که به مشتریانی سخت پسند، شیک و لاکچری نیاز دارند، بهتر است از تابلوهای سوئدی استفاده کنند. زرق و برق و نورپردازی بیش از اندازه گاهی شخصیت اصلی کسب و کار را زیر سوال می‌برد. به همین خاطر است که اکثر ادارات، سازمان‌ها یا موسسات مالی و اعتباری مثل بانک‌ها، از تابلوهای کم زرق و برق‌تر استفاده می‌کنند. از طرفی باید گفت که برای اتصال پلکسی به لبه کار همواره دو روش مختلف لبه هندی و کنشکاف وجود دارد. این در مورد انواع تابلو پلکسی و تابلو سوئدی صدق می‌کند. لبه کنشکاف نوعی از تابلو پلکسی است که به اندازه یک بند انگشت روی کار بین محل اتصال لبه و رویه کار، فرو رفتگی وجود دارد. اما لبه هندی نوعی از اتصال است که محل اتصال رویه و لبه دقیقا هم سطح است و هیچ نوع فرو رفتگی ندارد. تابلوهای سوئدی لبه هندی هستند و هیچ گونه فرو رفتگی ندارند. همین مساله باعث شده تا جذابیت آنها چندین برابر شود و ظاهری بسیار شیک و یک پارچه داشته باشند.

دلیل محبوبیت تابلو سوئدی چیست؟

تابلو سوئدی را می‌توان زیبایی و اصالت محض دانست. این تابلو ظاهری اروپایی به مغازه شما می‌بخشد و با حفظ سادگی، بسیار تماشایی و بی‌نظیر است. در عین حال، دوام تابلو سوئدی بسیار بالا بوده و هزینه تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد. اگر به دنبال یک تابلو با مصرف برق کم هستید، تابلو سوئدی می‌تواند برای شما بهترین گزینه باشد. زیرا در ساخت این تابلو تنها از SMD استفاده می‌شود و بر خلاف تابلوهای پر نور مثل وگاسی، مصرف برق بسیار کمی دارد. تابلو سوئدی مقاومت بسیار زیادی دارد و بیش از ۱۵ سال عمر خواهد کرد و می‌توانید در صورت جا به جایی مغازه، تابلو خود را نیز جا به جا کنید و همراه خود ببرید. این تابلو ظاهری بسیار شیک و سنگین دارد و مشتریان زیادی را جذب خود می‌کند. از این رو می‌تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که به دنبال حفظ تشخص کسب و کار خود هستند.

تابلو سوئدی برای چه مشاغلی مناسب است؟

تابلو سوئدی می‌تواند برای هر کسب و کاری مناسب باشد. اما بیشتر کسانی که ترجیح می‌دهند با استفاده از تابلو مغازه خود حس لاکچری بودن را به مشتریان انتقال دهند، تابلو سوئدی را انتخاب می‌کنند. خوشبختانه این تابلو به حد کافی می‌تواند بر جذب مشتری شما تاثیرگذار باشد و لازم نیست که نگران سادگی آن باشید. با وجود اینکه تابلو سوئدی یک تابلو همه پسند و زیبا است، اما بین برخی مشاغل طرفداران بیشتری دارد. در اینجا قصد داریم تا شما را با مشاغلی که بیش از همه از این نوع تابلو استقبال کرده‌اند، آشنا کنیم:

 • ·داروخانه ها
 • املاک
 • مدارس
 • اسم ساختمان های مسکونی
 • گل فروشی
 • ابزارآلات
 • نهاد ها و سازمان ها
 • نمایشگاه‌های خودرو
 • کافه ها
 • رستوران‌ها
 • آرایشگاه‌های زنانه و مردانه

دیگر محصولات
خرید و قیمت تابلو ترموود
تابلو چلنیوم
خرید تابلو سوئدی قیمت تابلو سوئدی
خرید تابلو لایت باکس قیمت تابلو لایت باکس
خرید و قیمت تابلو پیکسلی کارگاه تابلوسازی پاسارگاد
خرید و قیمت تابلو استیل
قیمت تابلو لاس وگاسی و خرید تابلو لاس وگاسی در تهران
خرید و قیمت تابلو کامپوزیت
کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد