6 نکته طلایی برای داشتن تابلو موفق و موثر

۶ نکته طلایی برای داشتن تابلو موفق و موثر

اگر به دنبال نصب تابلوی جدید هستید و میخواهید تابلو مغازه موثر و موفق داشته باشید، با رعایت ۶ نکته کلیدی تابلوسازی موفقی خواهید داشت.

اگر تابلوی موثر و موفق میخواهید حتما این ۶ نکته را رعایت کنید

۱. ایده داشته باشید.

سایر تابلوها را بررسی کنید. ببینید هم صنفان شما و سایر مشاغل از چه مدل تابلوهایی استفاده میکنند. نمونه تابلوهای جدید و بروز را نیز بررسی کنید. گاهی لازم است از یک الگوی خاص پیروی کنید، مانند تابلوی سازمان ها و نهاد ها. ولی گاهی لازم است متفاوت باشید. اگر بدنبال تفاوت هستید، تفاوت شما باید جذاب باشد و شما را بهتر از دیگران نمایش دهد.

۲. مشاوره بگیرید.

قبل از سفارش حتما با تابلوساز خود جلسات متعددی برگزار کنید. ایده خود را مطرح کرده و آن را ارتقاء دهید. البته تصمیم گیرنده نهایی شما هستید. ریز به ریز طرح خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که قابل اجرا است. هرچند که داشتن ایده و سبک خاص باعث افزایش جذابیت و نمایش تابلو میشود، اما تجربیات یک تابلوساز مجرب کمک شایانی به ارتقاء کیفیت بصری تابلوی شما خواهد کرد. از تابلوساز خود بخواهید در صورت امکان طراحی سه بعدی ایده شما را پیاده سازی نماید.

۳. به اندازه هزینه کنید.

برای هرچیزی به اندازه و بجا هزینه کنید و کیفیت را فدای کمیت نکنید. فضا و اندازه مورد استفاده برای تابلو محدود است. پس سعی کنید از فضای خود بهینه استفاده کنید. تابلو باید گویا و جذاب باشد و لزوما نیاز به شلوغ کردن فضای تابلو نیست. شلوغی تابلو علاوه بر کاستن از جذابیت آن باعث افزایش هزینه ساخت و همچنین افزایش مصرف انرژی تابلو میشود. اگر بوجه کافی دارید، اولویت را بروی استفاده ار متریال باکیفیت تابلوسازی بگذارید. مطمئن شوید که تابلوساز شما از لامپ های اس ام دی با کیفیت، چلنیوم غیر تقلبی، کامپوزیت های برند مرغوب و پلکسی های با کیفیت استفاده میکند. با یک جستجوی ساده برندهای معتبر متریال تابلوسازی را خواهید یافت.

۴. با تابلوساز معتبر قرارداد ببندید.

ممکن است شما از یک دستفروش میوه بخرید. اما هیچوقت از یک دست فروش گوشی تلفن همراه نمیخرید. یک ضرب المثل انگلیسی میگوید: با گوشت ارزان کباب خوشمزه نمیتوان پخت. قبل از انتخاب تابلوساز، سوابق تابلوسازی را بررسی کنید. با شرکت معتبر و رسمی و یا عضو رسمی اتحادیه قرارداد ببندید. شرایط خدمات پس از فروش و گارانتی محصول را با تابلوساز خود چک نمایید.

6 نکته طلایی برای داشتن تابلو موفق و موثر

۶ نکته طلایی برای داشتن تابلو موفق و موثر

۵. مراحل ساخت را نظارت کنید.

آخرین نفری نباشید که تابلو ساخته شده را میبیند. با تابلو ساز خود در ارتباط باشید. مطمئن شوید که طرح نهایی تابلو با متریال توافق شده ساخته میشود. اگر تفاوت و تناقضی در طرح و اجرا وجود دارد، بهتر است در هنگام ساخت برطرف شود. تابلو باید با تایید نهایی شما نصب شود و در صورت مقایرت هر یک از اجزا اجازه نصب آن را ندهید. اصلاح تابلو در هنگام ساخت بسیار منطقی تر و شدنی تر است. هیچگاه نگویید: “بعدا درست میشود.”

۶. شخصا در هنگام نصب تابلو حضور داشته باشد.

بر مراحل نصب تابلو خود نظارت داشته باشید. حتما قبل از نصب شرایط مناسب را مهیا نمایید. گاهی ممکن است موانعی مانند حضور ماموران شهرداری، شلوغی معابر، قطعی برق و آماده نبودن پیشنیاز ها و … مانع انجام پروژه طبق زمانبندی و برنامه شوند.

کليه حقوق اين سايت متعلق به کارگاه تابلو سازی پاسارگاد می‌باشد