انواع تابلو چلنیوم – چلنیوم و انواع آن را بهتر بشناسیم

چلنیوم و انواع تابلو چلنیوم را بهتر بشناسیم

حروف تابلو چلنیوم از فلزات و تلفیق متریال پلاستیکی ساخته شده است. معمولا در صنعت تابلوسازی در ساختمان های عمومی و تجاری و و تابلو هایی که قرار است مورد جلب توجه قرار بگیرد استفاده می شود و در داخل ساختاری دارد که روشنایی آن تعبیه شود که این سبک های روشنایی باز خود دارای مدل های گوناگونی است که در مقالات آینده سعی میکنیم مطالبی پیرامونش برای شما همراهان گرامی قرار دهیم.

تابلوسازی در سبک تابلو چنلیوم بصورت سه بعدی ایجاد می شود. قبل از اینکه بخواهیم به انواع تابلو چلنیوم بپردازیم به نکته مهمی می خواهیم اشاره کنیم. در صنعت تابلو سازی مهم ترین اتفاقی که جدا از مسایل فنی و تکنیکی می افتد فرآیند هنر شناسی است.

هنر شناسی به معنای خلاقیت و نوع نگاه طراح و مجری است که خروجی کار جنبه شکیلی به خود پیدا کند. شرکت تابلو سازی پاسارگاد کیفیت اجرا را جزو مهم ترین شاخصه های خود در تابلوسازی قرار داده ولی در کنار اجرای باکیفیت چیزی که این شرکت را متمایز میکند نگاه هنرمندانه به پروژه است، که نمود آن را در نمونه کار ها و پروژه های وب سایت تابلو سازی پاسارگاد می توان مشاهده کرد.

حال به معرفی انواع چلنیوم میپردازیم:

چلنیوم با ساختار فلزی ( استاندارد ) 

یک حرف که قرار است با سبک چلنیوم ساخته شود به صورت استاندارد یک عنصر سه بعدی است. متریال آن از ورق فلز، اغلب آلومینیوم ساخته شده است زیرا مقاومت بالایی دارد و درمقابل زنگ زدگی شرایط ایستایی دارد. بصورت معمول یک ورق مسطح آلومینیومی روی یک میز گسترده شده و توسط روتر، لیزر و واترجت تحت کنترل کامپیوتر بر اساس یک فایل هنر مبتنی بر بردار است.

تاکید بردار و پیکسل برای این است که در فایل های برداری اندازه ها تا هر مقدار ریسایز شوند کیفیت طرح را تحت تاثیر قرار نمی دهند. این فرایند باعث ایجاد سطح پشت چلنیوم ما شده و مبنای شکل مورد نظر حروف تابلوسازی درخواستی ما در طرح مورد نظر است. که مراحل بعد آن ساخت برگشتی یا خطوط تا هستند که توسط جوش و فلنج اتفاقات فنی و تکنیکی آن می افتد واین مونتاژ میتواند رنگ شود و نورپردازی آن با حالت های مختلفی ایجاد شود مانند لوله های گاز نئون یا ماژول های ال ای دی LED.

یک سطح پلاستیکی شفاف معمولا از فیبرهای اکریلیک ورق ضخیم ( همان پلکسی) یا پلی کربنات (3/16 میلیمتر) برداشته شده و به شکل مورد نظر بسط داده می شود. مرز قاعده پوشش به لبه های آن اعمال می شود که حروف و اشکال تابلو چلنیوم مورد نظر را به شکل ظاهری به پایان می رساند و سطح اتصال را ایجاد می کند تا آن را به حروف چلنیوم متصل کند. هنگام روشن شدن در شب، حروف چشمان عابر پیاده را به خود می کشد و جلب توجه میکند.

شمای ظاهری تابلو چلنیوم از نظر تنظیمات و ساختار نیز می تواند با وینیل سوراخ سیاه استفاده شود، به طوری که تابلو چلنیوم در روز سیاه و سفید ظاهر می شوند و زمانی که در شب روشن می شود (برای بهترین اثر) رنگ ظاهر آن معمولا با نزدیکترین رنگ LED مربوطه تطبیق نماید.

از زمان ظهور تکنولوژی روشنایی LED و کاربرد آن برای اشکال تابلو چلنیوم ، حروف و اشکال تابلو چلنیوم در عمق ضخیم تر شده اند و از 5 تا 6 در (130 تا 150 میلی متر ) به عنوان ضخیم شده

نمونه طرح تابلو مغازه و پروژه های اجرا شده ما را در بخش نمونه تابلو مغازه ببینید.

376 74 021 خط ویژه

چلنیوم به صورت ساختار نئون

اینها حروف تابلو چلنیوم استاندارد هستند، اما با نئون با یک چهره آکریلیک واضح پوشش داده می شود بدلیل پیش بینی برخی اتفاقات مانند لانه گذاشتن پرنده ها و حفاظت از عوامل بیرونی مانند آب و هوا و … است این امر اجازه می دهد تا نور نئون دیده شود ، و همچنین در داخل چلنیوم حروف و اشکال بعد زیبایی پیدا کنند.

 

چلنیوم به صورت ساختار پلاستیک

حروف و اشکال تابلو چلنیوم متشکل از یک حامی پلاستیکی قالب با لبه بالایی است. پوشش پلاستیکی قابلیت ضد ضربه است یعنی مقاومت خوبی دارد. پوشش ظاهر می تواند مسطح یا منشوری باشد و از پلاستیک رنگی تفکیک کننده نور پراکنده ساخته شده باشد. نور از نمای جلو و دو طرف حروف تابلو چلنیوم منتشر می شود. برش وینیل همچنین می تواند به ظاهر پروژه برای ایجاد اثرات روشنایی رنگی مختلف یا تولید اثر هاله اعمال شود. چهره پلاستیکی نیز می تواند با یک کروم شفاف ساخته شود به طوری که حروف تابلوسازی در روز کروم به نظر می رسد اما در شب نیز روشن می شوند.

 

چلنیوم با ساختارحروف بازگشتی یا روشنایی مجدد 

در این نوع تابلوسازی حروف و اشکال چلنیوم، ظاهر حروف از آلومینیوم ساخته شده و روشنایی به پشت هدایت می شود. این نور به زمینه و دیوارمنعکس میشود که حروف به آن نصب شده و ایجاد یک فضای منفی در شب میکند.

فضای منفی در هنر، فضای اطراف و بین موضوع های یک تصویر است. فضای منفی ممکن است بیشتر آشکار شود، یک شکل جالب یا هنری مرتبط را تشکیل می دهد و گاهی اوقات چنین فضایی به عنوان اثر واقعی هنری به عنوان موضوع واقعی یک تصویر استفاده می شود.

حروف های این سبک تابلوسازی نیز حروف الفبا هستند . این معمولا گران ترین شکل برای تولید است. چراغهای LED به عقب داخل چلنیوم نصب شده اند و پشت اغلب با یک پلاستیکی روشن یا شفاف به نور منتشر شده و از عناصر روشنایی و سیم کشی محافظت می شود. در داخل کانتینر اغلب نقاشی شده و رنگ سفید به منظور بازتاب نور است. اثر نورپردازی اجازه می دهد تا انواع مختلف جلوه های خلاقانه بسته به رنگ، شفاف و بافت سطح ساختمان. سطوح رنگی رنگی با پوشش مات بهترین اثر تابلو چلنیوم را تولید کنند.

 

چلنیوم با ساختارنمای جلو و پشت (هاله) – نامه های خالی 

این حروف ترکیبی از ویژگی های یک حرف و یک حرف پشت زمینه است. داخل قوطی معمولا سفید نیست.

 

نصب تابلو چلنیوم

حروف تابلو چلنیوم ممکن است نصب شده باشند (به طور مستقیم به نمای ساختمان متصل می شوند)، و یا ممکن است روی یک صفحه از پیش ساخته شده یا سیم مسیر نصب شوند . raceway یک ساختار مستطیلی نصب است که به عنوان یک ظرف برای اجزای الکتریکی تابلو (مانند منبع تغذیه) نصب می شود.

wireway همچنین به عنوان یک ساختار نصب می شود. اما معمولا شامل سیم کشی است. این نازک تر و گسترده تر از یک حالت قبل است و همچنین می تواند به عنوان یک پنل پشتی برای مجموعه حروف چلنیوم استفاده شود.

حروف با حروف کوچک نیز ممکن است نصب شوند، بنابراین آنها در بالای سطح ساختمان با یک ردیف پایین و بالا با بازوی فلزی پشتیبانی می شوند.

فهرست موبایل