معرفی انواع روشنایی های تابلو چلنیوم در تابلوسازی پاسارگاد

معرفی انواع روشنایی های تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم ساده

در ابتدای ورود حروف برجسته، استفاده از تابلو چلنیوم ساده رواج زیادی داشت. ظاهر این مدل تابلو، ساده است و حروف آن به راحتی خوانده می شود. طرح ساده را می توان با رنگهای مختلف پلکسی گلاس ساخت. لبه ی این تابلوها نیز می تواند به رنگهای مختلف باشد. برای ساختن تابلو چلنیوم ساده از ورق های PVC، پلکسی گلاس، لامپهای LED، لبه چلنیوم و منبع تغذیه استفاده می شود. قیمت ساخت و نصب نوع ساده، ارزان و منطقی است. لبه این حروف به رنگ نقره ای، مشکی یا طلایی است. از تابلو چلنیوم در اداره های خصوصی و دولتی و سازمانهای مردمی بیشتر استفاده می شود. معمولا این حروف برجسته روی زمینه ای از جنس کامپوزیت، چوب ترموود و یا نمای سنگی ساختمان نصب می شوند.

تابلو پلکسی دوبل

علت نام گذاری این مدل تابلو این است که می توان در هنگام ساخت آن از دو رنگ مختلف پلکسی گلاس استفاده کرد. تابلو پلکسی دوبل، ظاهر ساده ای دارد؛ اما زیبایی و جلب توجه آن بسیار بیشتر از تابلو ساده است؛ زیرا از رنگهای مختلف پلکسی گلاس در ساخت آن استفاده می شود. انتخاب رنگهای پلکسی گلاس و نحوه ساخت تابلوی پلکسی دوبل، توسط مشتری و طبق سلیقه او انجام می شود. برای ساخت حروف تابلوی چلنیوم، از دو یا چند رنگ متفاوت پلکسی گلاس، ورق های PVC، منبع تغذیه، لامپهای SMD و لبه ساده استفاده می شود. اگر انتخاب رنگ پلکسی گلاس را به درستی انجام دهید، تابلویی جذاب و بسیار زیبا تحویل خواهید گرفت. هزینه ساخت انواع تابلو چلنیوم پلکسی دوبل، از هزینه ساخت حروف با یک لایه پلکسی بیشتر است.

 

کیفیت برتر در پروژه های مختلف تابلو سازی و رضایت مشتریان از امتیازات تابلو سازی پاسارگاد است.

نمونه پروژه های تابلو چلنیوم و پروژه های اجرا شده ما را در بخش نمونه تابلو مغازه ببینید.

376 74 021 خط ویژه

تابلو چلنیوم RGB

RGB مخفف سه واژه Red، Green و Blue است. همانطور که می دانید، قرمز، سبز و آبی، سه رنگ اصلی در دنیای رنگ های گرافیکی به شمار می روند. علت نام گذاری این تابلوها به این دلیل است که برای ساخت آنها از لامپ های SMD مدل RGB استفاده می شود. لامپ های SMD مدل RGB تنها به رنگهای سفید یا زرد نیستند؛ بلکه می توانند به رنگهای مختلفی از قبیل آبی، سبز، قرمز، بنفش و… دربیاید. زیبایی و جذابیت انواع تابلو چلنیوم RGB زیاد است و می تواند رنگ مختلف را از خود به نمایش بگذارد. برای ساخت تابلوچلنیوم RGB از لبه چلنیوم، لامپ های SMD مدل RGB، پلکسی گلاس سفید، ورق های PVC، منبع تغذیه، کنترل کننده و مموری استفاده می شود.نحوه نورپردازی این SMD ها قابل برنامه ریزی است . متخصصان این حوزه میتوانند هزاران برنامه نورپردازی طراحی کنند و داخل یک مموری یا حافظه داخلی دستگاه ذخیره کنند تا روی تابلو به نمایش دربیاید. دلیل استفاده از پلکسی گلاس سفید این است که رنگ و نورپردازی لامپهای SMD بیشتر و بهتر دیده شوند. از حروف برجسته RGB در مواردی که نیاز به جلب توجه و نشان دادن تمایز دارید استفاده کنید.

تابلو فول کالر

پس از تولید تابلو RGB، تابلو سازان به این فکر افتادند که انواع تابلو چلنیوم فول کالر را هم روانه بازار تابلوسازی کنند و موفق به این کار نیز شدند. تابلو چلنیوم فول کالر می تواند میلیون رنگ مختلف را نمایش دهد. این نوع از تابلو، بسیار زیبا و چشم نواز است. لامپهای به کار رفته در این مدل تابلوها، لامپهایSMD مدل Full Color (فول کالر) هستند. برای ساختن این تابلو از لبه چلنیوم، پلکسی گلاس سفید، ریموت کنترلر مخصوص، منبع تغذیه، ورق های PVC و لامپهای SMD مدل Full Color استفاده می شود. هزینه ساخت تابلو فول کالر از دیگر مدلها بالاتر است؛ اما زیبایی و جذابیت آن نیز بسیار زیاد است.

 

تابلو چلنیوم پانچ یا الماسی

وقتی از تابلو چلنیوم پانچ پرده برداری شد، مردم با معنای یک تابلوی تبلیغاتی فوق العاده جذاب و خاص آشنا شدند. این تابلوها با ظرافت و دقت خاصی ساخته شده اند. برای ساخت انواع تابلو چلنیوم پانچ، اشکال مختلفی از جمله ستاره، دایره، مربع و… را روی پلکسی گلاس ایجاد می کنند. ایجاد این اشکال توسط دستگاه لیزر انجام می شود. بعد از به وجود آمدن این اشکال روی ورقه های پلکسی گلاس، نور لامپSMD موقع عبور از این اشکال شکسته می شود و نمایی زیبا و چشم نواز را به وجود می آورد. تابلو پانچی به نامهای دیگری از قبیل تابلو الماسی، تابلو نگینی، تابلو ستاره ای و… نیز می شناسند. هنگام عبور نور از سطح تابلو، گویی روی حروف برجسته، الماس یا نگینهای درخشان به کار رفته است و به همین دلیل، این تابلوها به تابلوهای الماسی یا نگینی مشهور شده اند.

تابلو لبه پانچ

لبه این حروف ها طرح دار است؛ در نتیجه نور از کناره ها و لبه تابلو به بیرون می تابد. نور و جلوه این تابلوها بسیار زیاد است و جذابیت بالایی دارند. انواع تابلو چلنیوم با لبه های پانچی، معمولا در رنگهای نقره ای و طلایی تولید می شود. این تابلو با طرح های مختلفی موجود است؛ مانند: چلنیوم پانچ، چلنیوم ساید، سوپر ساید، پانچ طرح گل، پانچ طرح آجری و…

نمونه پروژه های تابلو چلنیوم و پروژه های اجرا شده ما را در بخش نمونه تابلو مغازه ببینید.

تابلو چلنیوم کریستال

برای ساخت تابلو کریستالی، از حروف برجسته جدید استفاده می شود. این حروف برجسته با استفاده از پلکسی گلاس شیشه ای و دانه های کریستال ساخته می شود؛ در نتیجه، انگار که روی این محصول ، اکلیل یا کریستال ریز پاشیده شده است. برای ساخت تابلو کریستالی از لبه چلنیوم، پلکسی گلاس شیشه ای پوشیده شده با دانه های کریستال، ریموت کنترلر مخصوص، منبع تغذیه، ورق های PVC و لامپهای SMD استفاده می شود. لامپهای SMD به کار رفته در ساخت تابلو کریستال هم می تواند تک رنگ باشد . هم می تواند چند رنگ باشد. تابلو چلنیوم کریستال، در جلب توجه افراد قدرت بالایی دارد.

برای ساختن تابلو مغازه می توان از انواع مصالح و انواع طرحها استفاده کرد. تابلوسازان حرفه ای می توانند با ترکیب روشها و اصول مهم در ساختن تابلو حروف برجسته، نمایی زیبا و خاص درست کنند. به شما توصیه می کنیم که ساخت تابلو برجسته مغازه خود را به تابلوسازی پایارگاد بسپارید. شرکت تابلوسازی پاسارگاد، سالها سابقه و تجربه کار در زمینه ساخت انواع تابلوها را دارد و شما می توانید ساخت تابلوی دلخواه خود را به این شرکت باتجربه بسپارید.

در زیر به سبک های جدید تابلوسازی اشاره شده است:
چنلیوم ساده استیل خشدار طلایی
چنلیوم پانچی و اینه ای استیل خشدار نقره ای
حروف استیل ساده و رینگی استیل رینگی دولبه
حروف فلزی لترلایت (لاس وگاسی) استیل رینگی کریستال
حروف وکیوم دوبعدی و سه بعدی استیل رینگی وکیوم
حروف پلاستیک لبه هندی استیل رینگی پلاست
حروف پلاستیک لبه سوئدی استیل پلاست
حروف کریستالی رنگی مسی برنجی و فلزی
استیل طلایی پلاستیک و لبه هندی
استیل سیلور حروف وکیوم پلاستیک
حروف چنلیوم استیل خشدار طلایی

فهرست موبایل