شاخص های تابلو مغازه با کیفیت

تابلو سازی | با دنیای تابلوسازی امروز کشورمان و شاخص های تابلو مغازه با کیفیت بیشتر آشنا شوید

با وجود اینکه تابلوسازی در کشور ما کاربرد بسیار زیادی دارد، باز هم خیلی از افراد، شناخت کافی در مورد این صنعت ندارند. تابلوسازی بر خلاف چیزی که تصور می‌کنید، یکی از مشاغل و همچنین هنر‌های بسیار قدیمی محسوب می‌شود که سالیان سال قدمت دارد. اما باید بدانیم که این روزها، صنعت تابلوسازی از دوران کلاسیک، به دوران مدرن قدم برداشته است. امروزه با وجود شبکه جهانی اینترنت و برقراری ارتباط متقابل بین ملل مختلف جهان، تکنولوژی در تمامی کشور‌های دنیا پیشرفت کرده و رو به جلو حرکت می‌کند. صنعت تابلوسازی کشور ما نیز از این پیشرفت بی نصیب نمانده و امروزه شاهد رشد چشم‌گیری در این صنعت و هنر زیبا هستیم. در حال حاضر می‌توان گفت که تابلو سازی ایران همگام با تکنولوژی و ابتکارات روز دنیای تابلوسازی اروپا و آمریکا پیشرفت می‌کند و خوشبختانه شاهد حضور جدید‌ترین متریال‌ها و روش‌های تولید تابلو مغازه در کشورمان هستیم. در اینجا قصد داریم تا شما را با تابلوسازی مدرن، انواع متریال مورد استفاده در تابلوسازی و همچنین تخصص تابلوسازی به عنوان یک هنر، آشنا کنیم.

 

تابلوسازی از گذشته تا به امروز

اگر بخواهیم تاریخچه تابلوسازی را بررسی کنیم، باید به بیش از صد‌ها سال قبل بازگردیم. تابلوسازی تقریبا از همان لحظه‌ای که سواد خواندن و نوشتن وارد کشور شد، به وجود آمد. در دوران قدیم، افراد با سواد خیلی زیاد نبودند. به همین خاطر، برخی از آنها، به کار تابلوسازی که در آن زمان به نام تابلو نویسی معروف بود، مشغول می‌شدند. این دسته افراد با کمک رنگ و یک قلم و با اتکا به سواد خواندن و نوشتن خود، نام مغازه را بر سردرب آن می‌نوشتند. این نام معمولا ترکیبی از نام کاسب و نوع کسب و کار او بود. به این ترتیب، زمانی که مشتری از گذر و بازار عبور می‌کرد، بدون نگاه کردن به ویترین و داخل مغازه، می‌توانست از نوع کسب و کار و حتی نام صاحب آن نیز آگاه شود. این روند تا همین 80 سال پیش و دوران پهلوی اول نیز ادامه داشت، تا زمانی که تابلوهای پلکسی به بازار تابلوسازی راه پیدا کردند.

زمانی که ورق‌های پلکسی به دنیای تابلوسازی عرضه شدند، تابلوها را از حالت تخت و مسطح به حالت برجسته تغییر دادند و پیش نیازهای انقلاب بزرگی را در صنعت تابلو سازی فراهم کردند. وقتی که تابلوهای حروف برجسته پای خود را به عالم تابلو سازی باز کردند، خبری از برق و نورپردازی نبود. به همین خاطر، تابلوها تنها از حروف برجسته‌ای ساخته شدند که نورپردازی نداشتند. به تدریج با روی کار آمدن لامپ‌های نئون، نورپردازی وارد دنیای تابلوسازی شد. این روند چندین سال ادامه داشت تا زمانی که دنیای اقتصاد، صنایع و حتی فرهنگ ما با ورود اینترنت پرسرعت تغییرات زیادی را به جان خرید. این روزها، جدید‌ترین متریال و روش‌های ساخت تابلو مغازه با فاصله زمانی کمی، یعنی چیزی حدود یک تا دو سال، وارد دنیای تابلو سازی ایران می‌شوند. به همین خاطر است که این دوران را می‌توان دوران تابلو سازی مدرن کشور دانست چرا که هر روز شاهد یک ابتکار یا ورود متریالی جدید به این بازار هستیم. خوشبختانه این تنوع و تکاپو، باعث جلب توجه هرچه بیشتر مخاطب شده و این موضوع به نفع کسب و کارهای امروزی خواهد بود.

کیفیت تابلو مغازه

کیفیت تابلو مغازه

پیشنهاد مطلب: ” آشنایی با انواع تابلو مغازه ” و ” سبک های جدید تابلو سازی

 

یک تابلو مغازه با کیفیت باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

تابلو مغازه یک مقوله بسیار پیچیده است و عوامل مختلفی بر کیفیت آن تاثیر می‌گذارند. به همین خاطر قصد داریم تا در اینجا به صورت مختصر به شما نشان دهیم که چه تابلو مغازه‌ای را می‌توان یک تابلو مغازه باکیفیت دانست؟

·     کیفیت متریال بالا. یک تابلو مغازه باکیفیت، باید از بهترین متریال ساخته شود. استفاده از متریال باکیفیت در درجه اول باعث دوام و طول عمر بیشتر تابلو مغازه شما می‌شود. اما در درجه دوم، باید بدانید که مخاطب نگاه بسیار تیز بینی دارد و می‌تواند تفاوت متریال درجه یک و درجه دوم را تشخیص دهد. به همین خاطر، با استفاده از متریال باکیفیت، می‌توانید مشتریانی از طبقات بالای جامعه را جذب خود کنید.

·     تابلو مغازه باید متناسب با موقعیت و نوع کسب و کار شما باشد. با وجود اینکه صدها مدل تابلو مغازه مختلف در صنعت تابلو سازی کشور وجود دارند، اما تنها یک مدل تابلو برای کسب و کار و موقعیت مکانی و شرایط کنونی شما مناسب خواهد بود. با استفاده از تابلو مغازه، شما می‌توانید همانند یک صافی، تنها گروهی خاص از مشتریان را جذب مغازه خود کنید. به همین خاطر باید تابلو مغازه شما بر اساس اصول بازاریابی، روانشناسی و توسط یک فرد خبره و با تجربه انتخاب شود تا بهترین کارایی را داشته باشد.

·     تابلو باید دارای طرح اختصاصی باشد. تابلو مغازه همانند شناسنامه هر انسان، باید خاص و بی‌نظیر باشد. تابلو مغازه شما همانند اثر انگشت‌تان است. مشتری باید طرح خاص و انحصاری تابلو شما را در ذهن داشته باشد تا بتواند شما را به عنوان یک کسب و کار منحصر به فرد بشناسد. ذهن مشتری مملوء از تصاویر هزاران تابلو مغازه مختلف است. تابلو مغازه شما باید آنقدر طرح خاصی داشته باشد که تصویر آن در ذهن مخاطب ثبت شود.

 

پیشنهاد مطلب: ” تابلو مغازه ، یکبار برای همیشه ” و ” همه چیز در مورد تابلو وکیوم

کیفیت تابلو مغازه - تابلوسازی

کیفیت تابلو مغازه – تابلوسازی

فهرست موبایل