بررسی ساخت و جزئیات تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم – چلنیوم – قیمت تابلو چلنیوم – تابلو چلنیوم چیست

تابلو چلنیوم یا چلنیوم از جمله تابلوهای استاندارد و مدرن به شمار می رود. کشور اسپانیا، نخستین تولید کننده تابلو چلنیوم تلقی می شود. همچنین این مدل تابلو در زمره زیباترین تابلوهای تبلیغاتی قرار دارد. در صورتی که دقت لازم در انتخاب متریال، قطر قلم حروف، رنگ لبه چلنیوم و انتخاب رنگ رویه پلکسی به عمل آید، زیبایی و جذابیت تابلوی چلنیوم را دو چندان می سازد.

تابلو چلنیوم یا چلنیوم از جمله تابلوهای استاندارد و مدرن به شمار می رود. کشور اسپانیا، نخستین تولید کننده تابلو چلنیوم تلقی می شود. همچنین این مدل تابلو در زمره زیباترین تابلوهای تبلیغاتی قرار دارد. در صورتی که دقت لازم در انتخاب متریال، قطر قلم حروف، رنگ لبه چلنیوم و انتخاب رنگ رویه پلکسی به عمل آید، زیبایی و جذابیت تابلوی چلنیوم را دو چندان می سازد. از جمله اولین سازندگان چلنیوم در کشور، تابلو سازی پاسارگاد با مدیریت محسن رسولی و استاد حسن فراهانی به عنوان سرپرست کارگاه و افزون بر 35 سال سابقه حروف سازی به شمار می رود. در ادامه به بررسی اصول پایه ای ساخت تابلو چلنیوم و جزئیات مربوط به آن می پردازیم. آشنایی با این اصول پایه ای برای انتخاب و اطمینان حاصل کردن از تابلوی مدنظر خود، بسیار تاثیر گذار و مؤثر به شمار می رود.

 

بررسی ساخت و جزئیات تابلو چلنیوم

پی وی سی، اس ام دی، پلکسی و لبه چلنیوم، اجزای تشکیل دهنده تابلو چلنیوم به شمار می روند. استاندارد بودن و مدرن بودن چلنیوم سبب معطوف شدن توجه مشتریان به آن، برای استفاده به عنوان تابلو مغازه شده است. تمام مؤلفه های یک تابلو متمایز و منحصر به فرد، در ساختار حروف چلنیوم به چشم می خورد. تعدد و تنوع رنگ بسیار بالا، ماندگاری و استحکام زیاد، برخورداری از لبه آیینه ای و براق و نوردهی بسیار مطلوب، دوام آلومینیوم، زیبایی و براقیت استیل، از مزیت های تابلو چلنیوم محسوب می شود. از آنجایی که تابلو سردرب مغازه به عنوان یک سرمایه گذاری به حساب می آید، کیفیت آن به ویژه در تابلو سازی برای مشتریان از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در شرکت تابلو سازی پاسارگاد ضمن استفاده از متریال بسیار باکیفیت در ساخت تابلو، همه جزئیات این فرآیند به منظور اطمینان بیشتر تست می شوند. بر همین اساس، متریال استفاده شده از مواد تایید شده و باکیفیت تولید شده توسط CSA و بهره مندی از تکنولوژی SMD به منظور مصرف بهینه انرژی می باشد. همچنین همه ماژول های اس ام دی تست و امتحان شده است. ناگفته نماند که تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلوهای حروف برجسته با روشنایی داخلی محسوب می شود. برجسته بودن حروف چلنیوم، از مهم ترین تفاوت های این تابلو با سایر تابلوها به شمار می رود. همچنین هر حرف ضمن برخورداری از محفظه جداگانه، به صورت مجزا شکل داده می شود. نام تابلو چلنیوم برگرفته شده از channel letters در زبان انگلیسی می باشد. منشأ روشنایی حروف از کانال داخلی ناشی می شود. قسمت بیرونی حروف ساخته شده در این نوع تابلو، با عنوان لبه دور حروف شناخته می شود. لبه دور حروف متناسب با سلیقه و نظر مشتری قابلیت تبدیل شدن به رنگ های مختلف را دارد.

 

آشنایی با ساختار تابلو چلنیوم

در ساختار تابلو چلنیوم، از پلکسی سه میل اکریلیک، در قسمت سطح روی حروف و در جلو تابلو استفاده به عمل می آید. اکریلیک به عنوان یک ماده شفاف ضمن برخورداری از تنوع رنگی بالا، از انعطاف پذیری بسیار مناسبی بهره می برد. غالباً از آلومینیوم فلز چلنیوم برای کانال دور یا لبه دور حروف برجسته استفاده می شود. استفاده از آلومینیوم به دلیل زنگ نزدن و بهره مندی از وزن سبک، از درجه اهمیت بسیار بالایی در تابلو سازی برخوردار است. ناگفته نماند که تابلو چلنیوم از نظر شکل ظاهری مشابه استیل می باشد. به دلیل ساخته شدن آن از ترکیب استیل و آلومینیوم، زیبایی استیل و در عین حال ماندگاری و دوام آلومینیوم را دارا می باشد. به طور معمول، ساختار یک تابلو را قسمت های مختلفی تشکیل می دهد. یکی از قسمت های تابلو سطح روی حروف می باشد. بر همین اساس و برای ساختن سطح رویه تابلو به منظور برخورداری از استاندارد بودن و روشنایی مناسب در جلوی آن، از ورق های پلکسی اکریلیک دارای ضخامت 3/16 اینچی استفاده می شود. فرآیند بریدن شدن آن به وسیله یک مسیریاب برش لیزر متناسب با شکل مدنظر صورت می گیرد. ورق های پلکسی از تنوع رنگی گوناگونی برخوردار می باشند. از برندهای معتبر در این زمینه می توان به کارخانه های 3M، ریچانگ، چوچن، ییرلانگ و سامپکس اشاره کرد. اتصال پلکسی اکریلیک یک حرف به کانال های آن، به وسیله trim cap انجام می شود. منظور از Trim Cam در تابلو چلنیوم، مکانیزم اتصال پلکسی حروف به قسمت بدنه تابلو می باشد. به منظور اتصال مطلوب حروف به بدنه تابلو چلنیوم از یک چسب مقاوم در برابر اشعه نور آفتاب، سازگار با محیط زیست و بادوام استفاده می شود. اتصال لبه چلنیوم به حروف پلکسی به وسیله یک عامل پیوند مایع صورت می پذیرد.

 

سایر جزئیات تابلو چلنیوم

به طور معمول، عمق استاندارد هر لبه در تابلو چلنیوم هفت، نه و یازده سانتیمتر در نظر گرفته می شود. لبه مورد استفاده چلنیوم به منظور ساخت تابلو چلنیوم در رنگ های متنوع و در عین حال استاندارد وجود دارد. قابلیت رنگ آمیزی سفارشی برندهای معتبری نظیر آلوشاین، آلومتیپ و آلوراپید به وسیله PMS امکان پذیر می باشد. از دیگر قسمت های ساخت تابلو چلنیوم، پشت تابلو می باشد. برش پشت چلنیوم به وسیله یک مسیریاب با استفاده از بریدن پی وی سی و در ضخامت های مختلف هشت دهم و ده میلیمتر صورت می گیرد. منبع نور، از دیگر اجزای ساخت تابلو چلنیوم به حساب می آید. معمولاً تابلو چلنیوم به دو صورت بدون نور یا با نور به مشتریان ارائه می گردد. در حال حاضر اغلب قریب به اتفاق تابلوهای چلنیوم ساخته شده، از روشنایی داخلی بهره می برند. منبع نور در این تابلوها SMD بوده که ضمن روشنایی مناسب، سبب صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی می شود.

 

نگاهی به قیمت تابلو چلنیوم

مؤلفه های بسیار زیادی در قیمت تابلو چلنیوم تاثیر گذار می باشد. محل نصب و ارتفاع آن، اس ام دی بکار رفته در داخل حروف، مارک مورد استفاده برای لبه چلنیوم، نوع پلکسی رویه استفاده شده در ساختار تابلو چلنیوم و قطر قلم تابلو، از جمله این مؤلفه ها محسوب می شود. همچنین انتخاب و نظر مشتریان نیز در قیمت تابلو چلنیوم بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. شایان ذکر است که قطر این مدل تابلو تا حدود دوازده سانتیمتر استاندارد بوده و با قیمت اصلی اعلام می شود. در صورت افزایش هر چهار سانتیمتر به رویه حروف چلنیوم، به قیمت اصلی حدود 25 هزار تومان افزوده می گردد. شرکت تابلو سازی پاسارگاد برای قیمت تابلو چلنیوم سه تعرفه در نظر گرفته است. در ادامه تعرفه های در نظر گرفته شده برای این نوع تابلو را برای آشنایی بیشتر با قیمت تابلو چلنیوم عنوان می نمائیم.

 

تابلو چلنیوم با لبه تایوانی 5 دهم، SMD برند پرمیوم کره لنزدار با سوکت فابریکی و لومن بالا، دارای پنج سال گارانتی و پلکسی سامپکس تایوانی هر متر محیط 199000 تومان.

تابلو چلنیوم با لبه تایوانی 5 دهم SMD رند کروز کره ای اینجکشن لنزدار ، دارای دو سال گارانتی و پلکسی ییرلانگ تایوان هر متر محیط 175000 تومان.

تابلو چلنیوم با لبه 4 دهم چینی درجه یک با SMD رزینی برند لایت ساده تایوانی، دارای یک سال گارانتی و پلکسی چوچن تایوانی هر متر محیط 160000 تومان.

 

نمونه کارهای تابلو چلنیوم و پروژه های اجرا شده ما را در بخش پروژه های برتر تابلو سازی ببینید.

 

فهرست موبایل