ترفندهایی ساده برای انتخاب تابلو مغازه

ترفندهایی ساده برای انتخاب تابلو مغازه

اکثر صاحبان مشاغل تابلوهایی را برای نمایش کسب و کار خود به خدمت گرفته اند. این تابلوها ممکن است برای تبلیغات یا بازاریابی باشد. اما فاکتور دیگری هنگام طراحی تابلوسازی برای اهداف تجاری وجود دارد. اجازه دهید شما را با چند ترفند ساده برای تاثیرگذار کردن تابلو خود ارائه کنیم:

 

تضاد خوب بین رنگ تابلوی مغازه و پس زمینه تابلوسازی

مهم‌ترین اصل در ساخت تابلو مغازه ، جلب توجه است. جلب توجه نیز با بازی رنگ ایجاد می‌شود. برای تابلوهای دارای تنوع رنگی ، از رنگ هایی استفاده کنید که تمایز آنها آسان است. برای جلوگیری از تابش خیره کننده نور آفتاب بروی سطوح براق و بازتاب نور بهتر است حروف تابلوسازی مات باشد. حروف تابلوسازی باید به طور مساوی روشن شوند و دارای سطح روشنایی 200 لوکس باشند. از این رو بهتر است از ورق های مرغوب تابلوسازی و اس ام دی های استاندارد استفاده کنید.

بسیار مهم است که رنگ ورق های پلکسی به مرور زمان و با قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب تغییر نکند. و حالت اولیه خود را حفظ نماید. با توجه به تنوع بسیار بالای ورق های موجود در بازار در انتخاب این متریال تابلوسازی دقت کنید.

اس ام دی های رایج در بازار نیز از تنوع بالایی برخوردارند. این تنوع در مورد کیفیت و طول عمر این لامپ ها نیز صادق است. فرض کنید بعد از گذشت شش ماه چند لامپ تابلو مغازه شما کم سو شود، برای تعمیر و تعویض این لامپ ها چقدر باید هزینه کنید: نصب داربست، اجرت تعویض و خرید لامپهای جدید

با توجه به اختلاف قیمت بالای لامپهای نامرغوب و لامپهای با کیفیت در تابلوسازی و تاثیرگذاری مستقیم آن بروی قیمت تمام شده تابلو یکی از دلایل قیمت تمام شده ارزان یک تابلو مغازه استفاده از اس ام دی های نامرغوب است. فرض کنید برای یک تابلو 2000 عدد لامپ 6000 تومانی استفاده شود یا 1000 عدد لامپ 1000 تومانی. فقط اختلاف قیمت تاثیر گرفته از اس ام دی حدود 10 میلیون تومان خواهد بود.

اساسی‌ترین اصل در ساخت تابلوی یک مغازه ، جلب توجه مشتری است. تابلو مغازه باید آنقدر چشم گیر باشد که مشتری را جذب خود کند. مهم‌ترین المان در جلب توجه مشتری، نور پردازی است. هرچقدر نورپردازی بهتر و بیشتر انجام شود، تابلو مغازه جلب توجه بیشتری خواهد کرد.

پیشنهاد مطلب:

قدرت و تاثیر تابلوسازی تابلو مغازه

علت محبوبیت چلنیوم

 

تابلو مغازه ، یکبار برای همیشه

تابلو مغازه شما باید طیف گسترده ای از مشتریان شما را به خود جلب کند. اگر محصولات متنوعی برای ارائه دارید. سعی کنید از این تنوع را با لوگو و کلمات بجا و مناسب منتقل کنید و از شلوغی تابلو بپرهیزید. تابلو مغازه باید در یک نگاه قابل فهم باشد. و نیازی به تحلیل و تامل نداشته باشد. در یک جمله مختصر و مفید باشد.

اگر صاحب کسب و کاری رو به رشد هستید، آینده نگر باشید تابلویی انتخاب کنید که آینده کاری شما را نیز تامین کند. اگر مشتریان رو به افزایشی خواهید داشت، جذابیت تابلو خود را فراموش نکنید و از فکر تابلوهای کوچک خارج شوید. تغییر و گسترش تابلو هزینه های مجددی برای شما تحمیل خواهد کرد. پس نگویید: عیب نداره بعدا عوض میکنم!

 

اهمیت یکپارچگی در تابلوسازی

اگر تابلوهای شما صرفا به تابلو سردر مغازه محدود نمیشود و فضای داخلی و راه پله های شما نیز دارای تابلو هستند. یکپارچگی این تابلوها اهمیت بسیاری دارد. این یکپارچگی میبایست با رنگ سازمانی شما نیز همسو باشد. برای کسب و کار خود شخصیت و برای مشتریانتان اهمیت قائل شوید و آنها را با تابلوها و رنگ های گوناگون آشفته نکنید. در عین حال از سادگی بیش از حد و خسته کننده پرهیز کنید. ترجیحا طراحی تابلو و علائم داخلی خود را به یک طراح حرفه ای بسپرید.

اولین قدم برای سفارش یک تابلو مغازه، انتخاب یک طرح مناسب برای برند و تابلوی شماست. تابلوهای حروف برجسته طول عمر نسباتا بالایی دارند، از این رو سالیان سال دیده خواهند شد و معرف محصولات و برند شما خواهند بود. پس اگر قرار است برای میان مدت یا بلند مدت با این تابلو دیده شوید چه بهتر که طراحی آن حرفه ای، به روز و چشم نواز انجام شود. اگر از طرح و جذابیت تابلو خود رضایت نداشته باشید. همواره افسوس این را خواهید خورد که چرا برای طرح و طراحی تابلو خود زمان کافی را نگذاشته اید.

پیشنهاد مطلب:

قیمت انواع تابلو مغازه

راهنمای سفارش تابلو چلنیوم

فهرست موبایل