تابلو کامپوزیت و جذابیت های خاص آن

تابلو کامپوزیت و جذابیت های خاص آن

استفاده از تابلوسازی از جمله روش های قدیمی برای بازاریابی به شمار می رود. امروزه استفاده از این روش پیشرفت زیادی داشته و تابلوهای مختلفی به این منظور طراحی و ساخته می شوند. تابلو کامپوزیت یکی از این نوع تابلوسازی ها است، که از ورقه های کامپوزیت برای طراحی آنها استفاده می کنند.

ورقه های کامپوزیت در اصل برای اولین بار در کشور آلمان مورد استفاده قرار گرفت. می توانیم بگوییم این کشور ابداع کننده ورقه های کامپوزیت است. کامپوزیت هایی که در تابلو کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرند، از چند لایه ساخته می شوند. یکی از لایه ها آلومینیومی است و دیگری پلی اتیلن.

این ورقه ها معمولا به صورت دولایه آلومینیوم و یک لایه پلی اتیلن تولید می شوند. داشتن نما و جلوه خاص و زیبای این ورقه ها منجر شد تا طراحات بسیاری در صنعت تابلو سازی به استفاده از این ورقه ها برای ساخت تابلو کامپوزیت اقدام کنند.

به این صورت که وقتی از تابلوسازی سوال می شود بهترین نوع تابلو مغازه کدام است؟ در بیشتر موارد نامی از تابلو کامپوزیت به میان می آید. البته باید بگوییم ورقه های کامپوزیت به دلایل مختلف، حتی در نمای ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

 

تابلو کامپوزیت تابلوسازی داروخانه تابلوسازی پاسارگاد

تابلو کامپوزیت تابلوسازی داروخانه تابلوسازی پاسارگاد

 

دلایل عمده محبوبیت بالای تابلو کامپوزیت

اگر بخواهیم تابلوسازی را از نظر قدمت و مدرنیته دسته بندی نماییم، باید بگوییم تابلوهای ساخته شده با ورقه ها کامپوزیت در زمره تابلوهای مدرن قرار می گیرند. می توان بر روی ورقه های کامپوزیت به راحتی حروف برجسته برای تابلو کامپوزیت طراحی و اجرا نمود.

البته محل نصب این تابلو ها معمولا خاص است. یعنی در هر مکانی از تابلو کامپوزیت استفاده نمی شود. سردر شرکت ها و مغازه ها، مناسب ترین محل برای نصب این تابلوهای تبلیغاتی به شمار می روند. باید بگوییم که ورقه های کامپوزیت معمولا به عنوان زمینه ای برای تابلو های تبلیغاتی استفاده می شود.

یعنی حروف برجسته ای که بر روی تابلو ها قرار میگیرند، از ورقه هایی با جنس های دیگر می باشند. این ورقه های کامپوزیت مورد استفاده در تابلو کامپوزیت، در اصل از آهن آلات ، اتصالات و روکش های مخصوص تشکیل شده اند. به همین دلیل بسیار سبک بوده و از دوام بالایی برخوردار اند.

تنوع رنگی این ورقه ها یکی از دلایل عمده ی محبوبیت تابلو کامپوزیت به شمار می رود. معمولا تابلو هایی که توسط ورقه های کامپوزیت ساخته می شوند، هم در برابر باران و هم در برابر نور شدید خورشید، از مقاومت برخوردار می باشند.

یکی از ورقه های مناسب برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی، که به هیچ عنوان در شرایط آب و هوایی مختلف کدر یا مات نمی شود. یکی دیگر از دلایلی که می تواند منجر به محبوبیت تابلو کامپوزیت گردد، راحتی شکل گیری و فرم پذیری این ورقه ها است.

ورقه های کامپوزیت هم در برابر حرارت، و هم در برابر حریق عایق می باشند. از طرفی دیگر این ورقه ها ضد زنگ بوده و به همین دلیل به راحتی قابل شستشو هستند. ساخت تابلو کامپوزیت به متقاضی این امتیاز را می دهد که هزینه ی ساخت تابلوهای تبلیغاتی خود را کاهش دهد. زیرا این تابلوها اصولا از طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشند.

 

تابلو کامپوزیت تابلوسازی داروخانه تابلوسازی پاسارگاد

تابلو کامپوزیت تابلوسازی داروخانه تابلوسازی پاسارگاد

پیشنهاد مطلب:

روش های ساخت تابلو های تبلیغاتی جدید در تابلوسازی

چلنیوم و استفاده از آن در تابلوسازی

 

دلایل و مزایای استفاده از تابلو های کامپوزیت در تابلوسازی

همانطور که بیان نمودیم، ورقهای کامپوزیت دارای تنوع های بسیار زیادی می باشند. از طرف دیگر تابلو کامپوزیت به هیچ عنوان در برابر گرد و غبار، آلوده نشده و همیشه از جذابیت و براقی برخوردار است. اصولا حروفی که بر روی این تابلو ها نصب می شوند، از جنس های مختلفی هستند.

مثلا جنس های استیل، فلزی، پلاستیک، چلنیوم و موارد دیگر. این تابلو کامپوزیت ها را به راحتی می توان طراحی نمود. حتی می توان چندین رنگ را برای ساخت تابلوهای کامپوزیت استفاده و ترکیب نمود. این که شما برای چه مکانی تابلو نیاز دارید، می تواند در نوع طراحی شما تاثیر گذار باشد.

یکی دیگر از مزایایی که استفاده از ورقه های کامپوزیت برای تابلو کامپوزیت دارد، سرعت آماده شدن این تابلو ها است. میتوان در کمترین زمان ممکن اقدام به طراحی و ساخت این تابلو های تبلیغاتی نمود. زیرا حساسیت در ساخت این تابلوها کمتر بوده و نیازی به صرف زمان زیاد ندارد.

تابلو کامپوزیت هایی که توسط تابلوسازان طراحی و تولید می شوند، دارای ورقه هایی ارزان قیمت هستند. به همین دلیل برای سفارش دهنده هزینه های سنگین و گزاف به بار نمی آورد. پس می توانیم بگوییم تابلو های تبلیغاتی کامپوزیت، از جمله مقرون به صرفه ترین تابلو ها به شمار می روند.

 

تابلو کامپوزیت تابلوسازی پاسارگاد

تابلو کامپوزیت تابلوسازی پاسارگاد

 

دوام ورق های کامپوزیت برای ساخت تابلو کامپوزیت

می دانیم که طراحی و ساخت تابلو های تبلیغاتی نیاز به صرف زمان طولانی دارد. اما کیفیت و دوام این تابلو ها بدون شک از اهمیت برخوردار است. به همین دلیل کسانی که به دنبال استفاده از تابلو کامپوزیت می باشند، باید از دوام و کیفیت این ورقه ها اطمینان حاصل نمایند.

شما می توانید با استفاده از تابلو کامپوزیت هم به کیفیت بالا دست یافت، هم از هزینه کمی برخوردار شد. با ساخت این تابلو ها دیگر نیازی نیست شما هر سال اقدام به طراحی و نصب تابلو تبلیغاتی جدید نمایید. در اصل یک تابلو باید بیش از سالها طول عمر داشته باشد.

اگر قصد دارید هر ساله برای ساخت تابلو مغازه اقدام نکنید، یا این که هزینه ی زیادی برای تابلو صرف نکنید، بهتر است از ورقه های کامپوزیت دارای آلومینیوم ضخیم برای ساخت تابلو کامپوزیت استفاده کنید. یا این که از ورقه هایی استفاده کنید که دارای روکش نانو هستند.

می دانیم که تابلو های تبلیغاتی باید دارای کیفیت بالایی باشند. از این رو در زمان نصب این تابلو ها نیز باید حساسیت و دقت بالایی به خرج داده شود. تابلو کامپوزیت ها را اصولا در ارتفاعات بلند نصب می کنند. به همین دلیل کیفیت و نحوه نصب آن از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر تابلو ها برخوردار است.

تابلو کامپوزیت تابلوسازی آژانس مسکن تابلوسازی پاسارگاد

تابلو کامپوزیت تابلوسازی آژانس مسکن تابلوسازی پاسارگاد

پیشنهاد مطلب:

محبوب ترین و استانداردترين تابلو مغازه در ميان تابلوسازی

تابلو مغازه بهترین روش برای تبلیغات

 

اگر قصد دارید تابلوی با کیفیتی داشته باشید، بهتر است از ورقه های کامپوزیت تولید شده توسط کشور آلمان استفاده نمایید. هرچند ورقه های کامپوزیت چینی با قیمت ارزان تر در بازار موجود است. اما این ورقه ها برای ساخت تابلو کامپوزیت مناسب نیستند. حتی می توانند هزینه های مضاعف برای شما به بار آورند.

یکی از رایج ترین حروفی که بر روی تابلو کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد، حروف چلنیوم هستند. حروف چلنیوم را ابتدا طراحی نموده و آن ها را از طریق دستگاه های لیزری برش می دهند. پش از ان با نصب این حروف بر روی تابلوهای کامپوزیت، در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می دهند.

اگر بخواهیم سبک ترین و با دوام ترین نوع تابلو های تبلیغاتی کامپوزیت را بیان کنیم، می توانیم به تابلو کامپوزیت های چلنیوم اشاره نماییم. این حروف چلنیوم نیز با متریال های متعددی از جمله اس ام دی بلوکی، پلکسی گلاس و… ساخته می شوند.

 

فهرست موبایل