تابلو وکیوم مقرون به صرفه و جذاب

تابلو وکیوم مقرون به صرفه ترین و جذاب ترین تابلوسازی

تابلو های تبلیغاتی در مدل ها و طرح های مختلفی تولید می شوند. اما یکی از تابلو های زیبا و جذاب که در این حرفه طراحی و ساخته می شود، تابلو وکیوم است. می توانیم بگوییم جذابیت این نوع تابلو تبلیغاتی منجر شده است تا به عنوان رقیب سرسختی برای تابلو های چلنیوم به شمار رود.

این نوع تابلو های تبلیغاتی به دلیل نوردهی و تنوع رنگی بالا بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. می توانیم بگوییم نوع طراحی و ساخت تابلو وکیوم بسیار ساده است. این تابلو ها در اصل از خانواده تابلو های پلاستیک به شمار می روند.

با حرارت دهی پلاستیک، شکل وکیوم به خود می گیرد. می توان تابلو وکیوم را به صورت سه بعدی طراحی و اجرا نماییم. جذابیت این دسته از تابلو های تبلیغاتی منجر شده است تا به عنوان یکی از محبوب ترین مدل های تابلو در میان مردم شناخته شود.

 

نمونه تابلوهای وکیوم ساخته شده در تابلوسازی پاسارگاد را در صفحه ” تابلو وکیوم ” ببینید.

 

روش ساخت و تهیه تابلو وکیوم

اصولا برای ساخت پلاستیک مورد نیاز تابلو های وکیوم از خلاء های تشکیل شده در ترموفرمینگ ها استفاده می شود. ورقه های پلاستیکی را بر روی حرارت قرار می دهند، پس از آن با ورق پلکسی روی قالب را می پوشانند. این خلاء که در درون قالب به وجود می آید حروف مورد نیاز برای تابلو وکیوم را می سازد.

به همین روش می توان به راحتی تمامی حروف تابلو وکیوم را ساخت و در تابلو سازی مورد استفاده قرار داد. تابلو سازی های حرفه ای به روش های مختلفی قادر هستند عمق حروف وکیوم را تغییر دهند. برای این کار نیاز به تجربه و دقت بسیاری است.

تمامی تابلو ساز هایی که در شرکت تابلو سازی پاسارگاد فعالیت می کنند، از تجربه بالایی در زمینه طراحی و تولید تابلو وکیوم برخوردار هستند. از این رو شما با هر میزان قطری که نیاز داشته باشید می توانید حروف تابلو خود را سفارش دهید.

 

تابلو سازی - تابلو وکیوم

تابلو سازی – تابلو وکیوم

 

برای ایجاد خلاء در حروف تابلو وکیوم می توان از موارد بسیاری استفاده نمود مثلا استفاده از گرمانرم برای ایجاد این خلاء بسیار متداول است. از میان این گرمانرم ها استفاده از گرما نرم پلاستیکی پلی استایرن از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

درست است که استفاده از خلاء در سطح های پایین برای قالب سازی تابلو های تبلیغاتی حروف برجسته بسیار متداول است، اما این روش معایب خاص خود را دارد. مثلا ممکن است در زمان تشکیل خلا< برای ساخت حروف تابلو وکیوم رطوبت درون حروف جذب شود.

این مسئله می تواند حباب های ریزی را در درون لایه های پلاستیک به وجود آورد. هم از نظر ظاهری این حروف را بد جلوه دهد، هم از نظر مقاومتی کاهش پیدا کند. از این رو برای ساخت حروف تابلو وکیوم باید به طور مداوم حروف را کنترل نمود.

پیشنهاد مطلب: ” طراحی تابلو مغازه و سبک های مختلف تابلوسازی ” و ” تابلو کامپوزیت و جذابیت های خاص آن

 

اجزای تشکیل دهنده تابلو های برجسته وکیوم

اصولا برای ساخت انواع تابلو های تبلیغاتی نیاز به برخی تجهیزات داریم. تابلو های وکیوم نیز همچون دیگر تابلو ها، تجهیزات خاص خود را دارند. معمولا برای ساخت تابلو وکیوم اولین مسئله استفاده از ورق هایی است که باید برای سطح تابلو مورد استفاده قرار گیرد.

این ورق ها به انتخاب مشتری با پلکسی گلاس هستند یا پلاستیک. دومین مسئله لبه حروف برجسته در تابلو وکیوم ها می باشند. این لبه ها یا سطح های کناری حروف برجسته معمولا از متریال هایی همچون استیل، چلنیوم، پلاستیک یا فلز ساخته می شوند.

در انتها نیز ورق مورد نیاز برای سطح زیرین تابلو وکیوم می باشد. معمولا برای این سطح از ورق های PVC استفاده می شود. ورق هایی که زیبایی تابلو های سه بعدی وکیوم را بیشتر می کنند.

 

انواع قالب های مورد استفاده در تابلو های وکیوم

اصولا از سه دسته قالب برای ساخت حروف برجسته تابلو وکیوم استفاده می شود. اولین قالب ها، قالب های چوبی هستند. این قالب ها از هزینه کمتری برخوردار هستند. به همین دلیل بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. تابلو های وکیوم را می توان به راحتی تغییر یا اصلاح نمود.

نوع دیگری از قالب های تابلو وکیوم، قالب های آلومینیومی هستند. برای استفاده از این قالب ها نیاز به چند تکه شمش آلومینیوم است. پس از آن از طریق دستگاه فرز و به وسیله طرحی که در نرم افزار اجرا می شود، حروف وکیوم شکل می گیرند.

یکی دیگر از قالب هایی که برای طراحی و ساخت حروف برجسته تابلو وکیوم مورد استفاده قرار میگیرد، قالب های کامپوزیت هستند. درون این قالب ها از جنس رزین پر شده اند. رزین مایعی است که درون قالب های کامپوزیت ریخته می شود.

پس از مدتی خشک و سر می شود، حروف وکیومی که از این قالب خارج می شود بسیار مقاوم هستند. بر روی تمامی این قالب ها پلکسی کشیده می شود. تا حروف برجسته برای تابلو وکیوم تولید شود.

پیشنهاد مطلب: ” جدیدترین مدل های تابلوسازی در سال 2019 ” و ” محبوب ترین و استانداردترين تابلو مغازه در ميان تابلوسازی

 

مزایای استفاده از تابلو های وکیوم

تابلو های وکیوم نیز همچون دیگر تابلو های تبلیغاتی از مزایای بسیاری برخوردار هستند. شاید باید بگوییم حتی مزایا استفاده از تابلو وکیوم نسبت به دیگر تابلو ها بیشتر نیز می باشد.

به راحتی می توان با استفاده از حروف وکیوم فرم ها و طرح های خاصی را ایجاد نمود.
عمق تابلو وکیوم نسبت به تابلو های دیگر تبلیغاتی بیشتر است.
می توان بر روی این حروف برجسته از نورپردازی های ترکیبی استفاده نمود.
می توان با استفاده از حروف وکیوم به راحتی نیم دایره یا کره بر روی تابلو های تبلیغاتی ایجاد نمود.
تابلو وکیوم از نظر مقاومت و استحکام برای هر شرایطی مناسب هستند.
حروف برجسته وکیوم بسیار سبک و انعطاف پذیر هستند.
به راحتی می توان حروف برجسته وکیوم را از هر زاویه ای مشاهده نمود.
قیمت این نوع تابلو های تبلیغاتی نسبت به تابلو های دیگر مقرون به صرفه تر است.
و…

حروف برجسته وکیوم تنورک

تابلو وکیوم تنورک اندرزگو بابک بختیاری

 

باید بگوییم تمامی این مزایای بیان شده منجر شده است تا تابلو وکیوم نیز در میان تابلو های تبلیغاتی از محبوبیت بالایی برخوردار شود. پلکسی هایی که در حین قالب گیری بر روی این حروف کشیده می شود، منجر می شود تا تابلو های وکیوم حالت سه بعدی به خود بگیرند.

البته باید بگوییم همین مسئله منجر می شود تا ساخت تابلو وکیوم بسیار زمان بر باشد. زیرا به ظرافت و حساسیت بیشتری نیاز دارد. اگر تابلو تبلیغاتی شما توسط افراد متخصص و مجرب طراحی و ساخته شود، بدون تردید می تواند جلوه خاص تر و زیباتری داشته باشد.

اگر بخواهیم برای این دسته از تابلو های تبلیغاتی قیمت مشخصی بیان نماییم، باید بگوییم ممکن نیست. زیرا همانطور که در مورد تابلو های دیگر بیان کردیم، قیمت ساخت تابلو های تبلیغاتی به عوامل بسیاری بستگی دارد. تا زمانی که این عوامل به صورت مجزا بررسی نشوند نمی توانیم قیمت ثابتی برای تابلویی بیان نماییم.

اگر به دنبال تابلویی زیبا برای تبلیغات می گردید، سفارش تابلو وکیوم را به شما توصیه می کنیم. زیرا این تابلو ها حالت فانتزی داشته و از نظر جذابیت بسیار عالی هستند. می توانند به راحتی مشتری را به سمت خود جذب نموده و کسب و کار خود را رونق بخشید.

پیشنهاد مطلب: ” روش های ساخت تابلو های تبلیغاتی جدید در تابلوسازی ” و ” چلنیوم و استفاده از آن در تابلوسازی

فهرست موبایل