تابلو مغازه هزینه اضافی یا سرمایه گذاری بلند مدت

تابلو مغازه

از دیرباز تا کنون، کسبه مختلف در کوچه و خیابان، برای معرفی کسب و کار خود به مشتریان، از تابلو استفاده می‌کردند. در گذشته، تابلوهای مغازه ظاهری بسیار ساده داشتند و افراد خوش خط، بر روی آنها با خطی درشت، نام صاحب مغازه و نوع کسب و کار او را بر روی سر درب می‌نوشتند. در آن دوران جمعیت بسیار کمتر از امروز بود و به همین ترتیب، کسب و کار‌های زیادی هم وجود نداشت. بسیاری از مشتریان برای یافتن کالا یا خدمات خود مجبور بودند که فواصل طولانی را پشت سر بگذارند تا به مغازه مورد نظرشان برسند. اما این روزها کشور ما دچار انفجار جمعیتی شده است. در هر کوچه و خیابان، ده‌ها مغازه و کسب و کار مختلف وجود دارند. با وجود کرایه سنگین مغازه‌ها ، فروش تبدیل به یک اصل مهم در کسب و کار شده است. اما فروش بالا نیاز به تعداد زیادی از مشتریان دارد. به همین خاطر، تمامی کسبه به دنبال راه و روشی برای ایجاد مزیت رقابتی و افزایش فروش می‌گردند. برای افزایش فروش و افزایش تعداد مشتری، در درجه اول یک کسب و کار باید به خوبی دیده شود. تا زمانی که مخاطب متوجه این نشود که یک کسب و کار برای رفع نیاز او در این مکان وجود دارد، قطعا به آن مراجعه نیز نخواهد کرد. پس در مرحله اول شما باید به خوبی تلاش کنید تا کسب و کارتان را به مخاطبین خود معرفی نمایید. بهترین روش برای معرفی کسب و کار به مخاطبین و مشتریان، استفاده از تابلو مغازه است. شما به وسیله یک تابلو زیبا، چشم‌گیر و جذاب می‌توانید کاری کنید که نگاه مخاطب به سمت کسب و کار شما خیره شود. اما مساله اساسی اینجاست که در دنیای تابلوسازی ، صدها مدل مختلف از تابلو مغازه وجود دارد. اما همه این نوع تابلوها برای کسب و کار شما مناسب نیستند. به همین خاطر باید به دنبال تابلوهایی باشید که به صورت مستقیم بر روی فروش شما تاثیر می‌گذارند. در اینجا قصد داریم تا به صورت کامل شما را با انواع تابلو مغازه آشنا کنیم.

 

چرا باید تابلو مغازه داشته باشیم؟

متاسفانه هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که به دنبال یافتن پاسخی برای این سوال هستند که اصلا چرا باید تابلو مغازه داشته باشند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که چرا شما برای ادامه زندگی خود در هر کشوری به کارت هویت یا همان شناسنامه نیاز دارید؟ تابلو مغازه نیز دقیقا همانند کارت هویت یا همان شناسنامه انسان‌ها است و همان کاربرد را دارد. شما با استفاده از تابلو، هویتی کاملا منحصر به فرد برای مغازه خود تعریف می‌کنید. هویتی که مشتریان و تمامی مخاطبین، شما را به همان نام خواهند شناخت. پس اگر به دنبال این هستید که کسب و کاری کاملا اصیل و شناخته شده داشته باشید، باید حتما یک تابلو مغازه منحصر به فرد بر سر درب مغازه خود نصب کنید.

در گذشته اکثر مشتریان، پیاده به خرید می‌رفتند. زمانی که یک فرد پیاده باشد، زاویه دید او معطوف به ویترین مغازه خواهد بود و به خاطر سرعت کمی که دارد، می‌تواند با آرامش کامل تمام اجزای ویترین شما را ببیند. اما در حال حاضر، اکثر افراد و کسانی که می‌توانند تبدیل به مشتری شما شوند، با وسیله نقلیه خرید می‌کنند. به همین خاطر دید آنها تنها به سمت تابلو مغازه شما خواهد بود. حال در میان صدها مغازه مختلف که هر کدام دارای تابلوهای رنگارنگ و متنوعی هستند، شما باید کاری کنید تا توجه مشتری را به سمت مغازه خود جلب نمایید.

این کار، هنر تابلوساز است که بتواند با استفاده از طرح‌های منحصر به فرد، جذاب و دیدنی، توجه مخاطب را به سمت مغازه شما جلب کند. زمانی که شما یک تابلو مغازه بسیار خاص، شیک و دیدنی داشته باشید، مخاطب حداقل کنجکاو می‌شود تا بفهمد چه کسب و کاری در آنجا حضور دارد. همین کنجکاو شدن، باعث خواهد شد تا تصویر تابلو مغازه شما در ذهن مشتری ثبت شود و زمانی که به خدمات کسب و کار شما نیاز داشته باشد، به سرعت آن را در ذهن خود بازیابی کند.

انسان به صورت کلی دو نوع حافظ عددی و حافظه تصویری دارد. بازیابی اطلاعات از حافظه عددی بسیار دشوار است و بسیاری از اطلاعات به دست فراموشی سپرده می‌شوند. اما در عین حال، اطلاعاتی که در حافظه تصویری ما وجود دارند، به سرعت قابل بازیابی هستند. قطعا این موضوع برای شما هم اتفاق افتاده است که تصاویر یک خاطره قدیمی به خوبی در ذهن‌تان وجود دارند اما ریز اطلاعات و اتفاقاتی که در آنجا رخ داده است را به یاد نمی‌آورید. این دقیقا به خاطر نحوه دسته بندی اطلاعات در ذهن ما است که تصاویر به سادگی قابل برداشت هستند. از این رو شما با داشتن یک تابلو مغازه جذاب، می‌توانید کاری کنید که تصویر تابلو مغازه شما در ذهن مخاطب ثبت و ضبط شود.

پیشنهاد مطلب: ” قیمت انواع تابلو‌ مغازه و مهارت تابلو سازی

تابلو مغازه - تابلوسازی

تابلو مغازه – تابلوسازی

 

چند نوع تابلو مغازه داریم؟

در حال حاضر، در دنیای تابلوسازی صدها مدل مختلف از تابلو مغازه وجود دارد. شما به عنوان مالک یک کسب و کار باید تصمیم بگیرید که از چه تابلویی برای افزایش فروش و جلب مشتری استفاده کنید. امروزه، تابلوها را به صورت کلی به دو دسته حروف برجسته و مسطح تقسیم می‌کنند. تابلوهای حروف برجسته، از معروف‌ترین، زیباترین و جذاب‌ترین تابلوهای مغازه به شمار می‌آیند. در اینجا قصد داریم تا به صورت کلی شما را با انواع تابلو مغازه حروف برجسته آشنا کنیم.

·         تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم یکی از زیباترین، رایج‌ترین و در عین حال مقرون به صرفه‌ترین انواع تابلو مغازه محسوب می‌شود. چلنیوم در حقیقت نام یک کامپوزیت فلزی است که از ترکیب آلومینیوم و استیل به وجود آمده است. به همین خاطر براقیت استیل و انعطاف پذیری و مقاومت آلومینیوم را به ارث برده. تابلوهای لبه چلنیوم ظاهری بسیار شیک و زیبا دارند و در عین حال به کارگیری آنها از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است. به همین خاطر بسیاری از کسب کار‌ها تمایل زیادی به استفاده از تابلو چلنیوم نشان می‌دهند.

·         تابلو استیل

تابلو استیل یکی از شیک‌ترین تابلوهای مغازه به شمار می‌آید که مقاومت بسیار زیادی هم دارد. این تابلو برای کسب و کارهایی مناسب خواهد بود که خدمات یا کالاهایی لوکس و لاکچری ارائه می‌دهند.

·         تابلو وگاسی

تابلو وگاسی اکثرا برای کسب و کارهایی همانند سینما، فست فود و شهر بازی مناسب است. این تابلو نورپردازی بسیار زیادی دارد و می‌تواند بیشترین جلب توجه را داشته باشد.

·         تابلو سوئدی

تابلو سوئدی از لبه آلومینیوم ساخته شده است و ظاهری بسیار شیک، ساده و اروپایی دارد. این تابلو برای کسانی مناسب است که به دنبال تابلوهایی زیبا اما کم زرق و برق می‌گردند.

·         تابلو وکیوم

تابلو وکیوم یکی از جدید‌ترین انواع تابلو است که ظاهری یک پارچه دارد و تماما با دستگاه ساخته می‌شود. در ساخت این تابلو از تکنولوژی خلاء استفاده شده و به همین خاطر آن را تابلو وکیوم می‌نامند.

·         تابلو پلاستیک

تابلو پلاستیک یا همان تابلو پلکسی ، از قدیمی‌ترین و در عین حال زیباترین و پر طرفدارترین تابلوهای مغازه محسوب می‌شود که قدمت آن به بیش از 80 سال می‌رسد. تابلو پلاستیک برای ساخت کوچک‌ترین حروف نیز مناسب است و کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد.

تابلوسازی - تابلو مغازه

تابلوسازی – تابلو مغازه

پیشنهاد مطلب: ” سبک های جدید تابلو سازی ” و ” تابلو مغازه ، یکبار برای همیشه

 

ساخت تابلو مغازه را باید به چه کسی بسپاریم؟

تابلو مغازه قیمت بسیار زیادی دارد. اما علاوه بر هزینه زیادی که پرداخت می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که این تابلو نشان دهنده اصالت کسب و کار شما خواهد بود. این یعنی در اولین مرحله، مشتریان، مغازه شما را بر اساس تابلو مغازه‌تان قضاوت می‌کنند. در نتیجه باید به این مساله دقت کنید که اگر تابلو مغازه شما ظاهری مناسب نداشته باشد، مشتریان در همان مرحله ابتدایی، تصوری خوبی از کسب و کار شما نخواهند داشت. ساخت تابلو مغازه نیاز به تخصص و سابقه بسیار زیادی دارد و هر کسی قادر به ساخت یک تابلو با کیفیت، با دوام و جذاب نخواهد بود.

در درجه اول یک تابلوساز باید در همکاری مستقیم با طراحان تابلوسازی باشد. طرح تابلو مغازه نیمی از جذابیت آن را رقم خواهد زد. تابلو مغازه باید دارای طرحی کاملا منحصر به فرد و خاص باشد تا بتواند توجه مشتری را جذب خود کند. در درجه دوم، تابلو مغازه شما باید از بهترین متریال ساخته شود تا دوام بسیار خوبی داشته باشد. پس با تابلوسازی همکاری کنید که از بهترین متریال استفاده می‌کند. در مرحله آخر نیز باید به سابقه و رزومه تابلوساز دقت کنید. حتما در مورد رزومه تابلوساز تحقیق نمایید تا ببینید تابلوهایی که مدعی است آنها را ساخته، واقعا به دست وی ساخته شده‌اند یا خیر. به علاوه اینکه در مورد کیفیت و دوام رزومه ارائه شده توسط او نیز تحقیق کنید تا با خیال آسوده، اعتبار کسب و کار خود را به دست او بسپارید.

پیشنهاد مطلب: ” شاخص های تابلو مغازه با کیفیت ” و ” آشنایی با انواع تابلو مغازه

 

تابلو مغازه، هزینه اضافی یا سرمایه گذاری بلند مدت؟

زمانی که قصد خرید یک تابلو مناسب برای مغازه خود دارید، خواهید دید که قیمت یک تابلو با کیفیت و زیبا بسیار زیاد است. برخی از افراد در همین مرحله از تصمیم خود پشیمان می‌شوند و ترجیح می‌دهند که از یک تابلو مغازه کاملا ساده استفاده کنند. اما باید بدانید که بر اساس تحقیقات انجام شده، یک تابلو مغازه شیک و زیبا، هر 40 دقیقه می‌تواند یک مخاطب را جذب خود کند. به همین خاطر است که هزینه انجام شده برای تابلو مغازه را باید یک سرمایه گذاری بلند مدت بدانید که پس از مدتی، هزینه خود را باز می‌گرداند. تابلو مغازه می‌تواند به صورت مستقیم بر میزان فروش تاثیر بگذارد. پس هر چه قدر بیشتر برای تابلو مغازه خود هزینه کنید، بازگشت سرمایه شما سریع‌تر خواهد بود.

 

فهرست موبایل