تابلو سازی – با انواع تابلو مغازه آشنا شوید (بخش دوم)

تابلو سازی – با انواع تابلو مغازه آشنا شوید (بخش دوم)

 

با انواع تابلو مغازه بیشتر آشنا شوید

پیش از هر چیز باید بدانید که تابلو مغازه را به دو نوع مسطح و حروف برجسته تقسیم می‌کنند. تابلوهای مسطح همان تابلوهای فلکسی هستند که شاید در حدود 15 سال پیش، جذابیت خاصی داشتند اما این روزها اصلا به چشم مشتری نمی‌آیند و فاقد هر گونه جذابیت بصری هستند. دسته دوم تابلوهای مغازه را تابلوهای حروف برجسته تشکیل می‌دهند. تابلوهایی که ظاهری بسیار زیبا دارند و در ساخت آنها از جدید‌ترین تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌شود. تابلوهای حروف برجسته، در مدت کوتاهی توانستند طرفداران بسیار زیادی پیدا کنند. به همین خاطر تابلوسازها نیز هر روز به فکر این بودند تا نوع جدیدی از تابلوسازی را روانه بازار کنند تا بتوانند مزیت رقابتی منحصر به فردی را برای کسب وکار‌های گوناگون به وجود بیاورند. به همین دلیل، همانطور که انتظار می‌رود، صدها نوع مختلف از تابلو مغازه در بازار تابلو سازی وجود دارد. در اینجا قصد داریم تا شما را با انواع مختلف تابلوسازی آشنا کنیم تا بتوانید هنگام سفارش تابلو مغازه ، بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

تابلوسازی - تابلو مغازه

تابلوسازی – تابلو مغازه

تابلو استیل

تابلو استیل یکی از زیباترین انواع تابلو فلزی محسوب می‌شود که ظاهری بسیار درخشنده و لوکس دارد. استیل فلزی بسیار مقاوم در مقابل سرما، گرما، رطوبت و باد است و به همین خاطر گزینه مناسبی برای تابلوهای مغازه به شمار می‌آید. اما مهم‌تر از هر چیز اینکه نور از استیل عبور نمی‌کند و به همین خاطر در دنیای تابلوسازی برای نورپردازی تابلو استیل از روش‌های مبتکرانه‌ای استفاده می‌کنند.

 

تابلو استیل نوراندریک

در این روش به وسیله چند پایه یا همان اسپیسر، بین زمینه تابلو و حروف استیل یک فاصله ایجاد می‌کنند و سپس لامپ‌های SMD را پشت حروف استیل قرار می‌دهند.

 

تابلو استیل با لبه پلاستیک

در این نوع تابلو استیل، از حروف برجسته پلکسی نیز استفاده می‌شود. در حقیقت ابتدا حروف استیل ساخته خواهند شد و سپس حروف پلکسی را با قطر قلم کمتری می‌سازند. اساسا اندازه حروف پلکسی در این روش باید 5 میلی‌متر کوچک‌تر از حروف استیل باشد. سپس حروف استیل را روی حروف پلکسی قرار می‌دهند و نور از حروف استیل به بیرون می‌تابد.

 

تابلو استیل پلاستیک

در این روش از یک لبه یک سانتی متری از جنس PVC روشن استفاده می‌شود تا نورپردازی به شکل متمرکز پشت حروف انجام شود. تابلو استیل پلاستیک از نظر نورپردازی شباهت زیادی به تابلو استیل نوراندریک دارد، اما با این تفاوت که نورپردازی تابلو نوراندریک بسیار پراکنده است، در حالی که تابلو استیل پلاستیک، نورپردازی بسیار متمرکزی دارد.

 

تابلو استیل رینگی

در روش استیل رینگی نیز از حروف برجسته پلکسی کمک گرفته می‌شود. در این روش دقیقا مشابه تابلو استیل با لبه پلاستیک، حروف پلکسی در حدود 5 میلی‌متر کوچک‌تر از حروف استیل ساخته می‌شوند. سپس بر خلاف تابلوهای استیل دیگر، رویه حروف استیل نیز برش داده می‌شود و تنها لبه حروف استیل را به شکل دوبل باقی می‌گذارند. به این ترتیب زمانی که حروف استیل روی حروف پلکسی قرار بگیرند، انگار یک قاب استیل براق و زیبا، لبه حروف برجسته را پوشانده است.

پیشنهاد مطلب: ” تابلو استیل جذاب و منحصر بفرد

 

 

تابلو وکیوم

در ساخت تابلو وکیوم از ورق‌های پلکسی گلاس استفاده می‌کنند و آنها را به وسیله تکنولوژی خلاء، شکل می‌دهند. این نوع تابلو هیچگونه درز و محل اتصالی ندارد و به صورت کاملا یک دست و یکنواخت به وسیله دستگاه تولید می‌شود. تابلو وکیوم را باید جدید‌ترین نوع تابلو حروف برجسته دانست که ظاهری بسیار زیبا دارد. گفتنی است که در ساخت این نوع تابلو، نیروی انسانی کمترین دخالت را دارد.

 

تابلو وکیوم با استیل/ آهن رینگی

برای زیبایی هرچه بیشتر تابلوهای وکیوم، می‌توانید یک قاب استیل دور حروف قرار دهید. البته باید بدانید که ترکیب استیل رینگی با تابلو وکیوم، قیمت بسیار بالایی خواهد داشت اما جلب توجه بسیار زیادی نیز خواهد کرد.

 

تابلو پلکسی گلاس

تابلو پلکسی گلاس قدیمی‌ترین نوع تابلو در دنیای تابلو سازی محسوب می‌شود. این تابلو حدود 80 سال قدمت دارد و در ساخت آن از ورق‌های پلکسی گلاس یا همان ورق‌های اکریلیک استفاده می‌شود. ورق‌های پلکسی از ترکیب پلاستیک و شیشه به وجود آمده‌اند و به همین خاطر همانند پلاستیک مقاوم و همانند شیشه شفاف هستند.

 

تابلو پلکسی دوبل

تابلو پلکسی دوبل مخصوص کسانی است که قصد دارند به دلایل مختلف از پلکسی‌های تیره استفاده کنند. پلکسی‌های تیره قابلیت نورپردازی ندارند، به همین خاطر از یک لایه پلکسی نیمه شفاف کمک می‌گیرند و سپس پلکسی تیره را با اندازه کمی کوچک‌تر روی آن قرار می‌دهند. در این مرحله، یک لبه یک سانتی متری بین پلکسی ضخیم و پلکسی نیمه شفاف ایجاد می‌شود که نور از همان لبه به بیرون تابیده خواهد شد.

 

تابلو پلکسی لبه هندی/ لبه کنشکاف

برای اتصال لبه پلکسی به رویه کار، دو روش مختلف وجود دارد. لبه کنشکاف همان انواع تابلو پلکسی است که یک فرو رفتگی حدود یک سانتی متری دارد. اما در روش لبه هندی، لبه حروف با رویه آنها کاملا یکنواخت هستند و هیچ گونه فرو رفتگی ندارند.

 

تابلو پلکسی کریستال

همانطور که اشاره کردیم، کریستال یک ماده شفاف است که باعث شکست نور می‌شود. از این مواد برای ایجاد ظاهری کاملا متفاوت در تابلو سازی استفاده می‌کنند و آنها را به وسیله رزین، پشت یا روی حروف می‌چسبانند. شما می‌توانید بر اساس سلیقه خود این کریستال ها را رنگ‌آمیزی کنید یا از آنها به صورت سفید استفاده نمایید.

اهمیت تابلوسازی در تبلیغات

اهمیت تابلوسازی در تبلیغات

پیشنهاد مطلب: ” نقش پلکسی گلاس در تابلوسازی

 

تابلو وگاسی

تابلو وگاسی یکی از قدیمی‌ترین انواع تابلو محسوب می‌شود که قدمت آن به حدود 60 سال پیش باز می‌گردد. این تابلوها از جنس آهن یا پلکسی ساخته می‌شوند و نورپردازی را باید عنصر اساسی ساخت این تابلوها دانست.

 

تابلو وگاسی آهنی

تابلو‌های وگاسی آهنی از جنس آهن ساخته می‌شوند و شکلی توو خالی دارند. در داخل این تابلوها از لامپ‌های فیلامنتی یا همان لامپ‌های ادیسونی استفاده می‌کنند. تابلوهای وگاسی آهنی نورپردازی بسیار زیادی دارند و از صدها متر دورتر نیز توجه مخاطب را به خود جلب می‌کنند. این تابلوها قیمت بسیار بالایی دارند و مصرف برق آنها نیز بسیار زیاد است. اما به واسطه زیبایی بصری، مشتریان زیادی را جذب شما خواهند کرد.

 

تابلو وگاسی پلکسی

به تازگی از ورق‌های پلکسی گلاس نیز برای ساخت تابلو وگاسی استفاده می‌کنند. اما ورق‌های پلکسی تحمل گرمای لامپ‌های فیلامنتی را ندارند. به همین خاطر در ساخت این نوع تابلو از لامپ‌های رنگی LED استفاده می‌شود. مصرف برق این تابلوها کمتر است اما قیمت بیشتری نسبت به انواع آهنی دارند.

 

تابلو سوئدی

تابلو سوئدی ظاهری کاملا اروپایی دارند و قدمت آنها به حدود 60 سال پیش باز می‌گردد. اولین بار این تابلوها در کشور سوئد طراحی شده‌اند و دلیل نام گذاری آنها نیز همین است. در ساخت این تابلوها از لبه آلومینیوم استفاده می‌شود و ظاهری بسیار شیک و در عین حال کم زرق و برق دارند. مقاومت این تابلوها بسیار بالا است و برای افرادی که به دنبال تابلوهای کم زرق و برق هستند، بسیار مناسب خواهد بود.

 

تابلو سازی – با انواع تابلو مغازه آشنا شوید (بخش اول)

فهرست موبایل