تابلو سازی – با انواع تابلو مغازه آشنا شوید (بخش اول)

تابلو سازی – با انواع تابلو مغازه آشنا شوید (بخش اول)

در گذشته تابلوسازها، همان خطاط‌هایی بودند که می‌توانستند با قلم درشت، بر سردرب مغازه، نام صاحب آن و نوع کسب و کار وی را بنویسند. کمی بعدتر مغازه‌های تابلوسازی روی کار آمدند اما زمانی که یک مغازه تابلو سازی را مشاهده می‌کردید، می‌توانستید تصور کنید که در این مغازه چه خدماتی ارائه می‌شود. پس از مدتی تابلوهای فلکسی یا انواع تابلو LED، جایگزین تابلوهای نوشتاری شدند. اما این روزها تابلو سازی تبدیل به یک هنر، علم و مهارت شده و افراد زیادی در این حوزه مشغول به کار شده‌اند. بر خلاف گذشته، هزاران هزار مدل مختلف از تابلو مغازه در صنعت تابلو سازی به وجود آمده است که هر کدام به نوع خاصی می‌توانند توجه مشتری را جلب خود کنند. هر یک از انواع تابلو مغازه، زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. شاید بسیاری از مشتریان به دنبال یافتن پاسخی برای این پرسش هستند که بهترین نوع تابلو مغازه، چه نوع تابلویی است؟ اما باید بدانید که پاسخی ثابت برای جواب دادن به این پرسش وجود ندارد. شما باید بر اساس معیارها و پارامترهای مختلف، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. نوع کسب و کار، موقعیت قرار گیری، نوع مشتری، نوع خدمات یا کالای ارائه شده، نوع محل (اداری، تجاری یا مغازه) و چندین معیار مختلف دیگر، بر انتخاب بهترین گزینه برای تابلو یک مغازه تاثیر خواهند گذاشت. به همین خاطر در اینجا قصد داریم تا شما را به صورت کامل با صنعت تابلوسازی و انواع تابلو مغازه آشنا کنیم تا بتوانید بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

 

با انواع تابلو مغازه بیشتر آشنا شوید

پیش از هر چیز باید بدانید که تابلو مغازه را به دو نوع مسطح و حروف برجسته تقسیم می‌کنند. تابلوهای مسطح همان تابلوهای فلکسی هستند که شاید در حدود 15 سال پیش، جذابیت خاصی داشتند اما این روزها اصلا به چشم مشتری نمی‌آیند و فاقد هر گونه جذابیت بصری هستند. دسته دوم تابلوهای مغازه را تابلوهای حروف برجسته تشکیل می‌دهند. تابلوهایی که ظاهری بسیار زیبا دارند و در ساخت آنها از جدید‌ترین تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌شود. تابلوهای حروف برجسته، در مدت کوتاهی توانستند طرفداران بسیار زیادی پیدا کنند. به همین خاطر تابلوسازها نیز هر روز به فکر این بودند تا نوع جدیدی از تابلوسازی را روانه بازار کنند تا بتوانند مزیت رقابتی منحصر به فردی را برای کسب وکار‌های گوناگون به وجود بیاورند. به همین دلیل، همانطور که انتظار می‌رود، صدها نوع مختلف از تابلو مغازه در بازار تابلو سازی وجود دارد. در اینجا قصد داریم تا شما را با انواع مختلف تابلوسازی آشنا کنیم تا بتوانید هنگام سفارش تابلو مغازه، بهترین تصمیم‌گیری را داشته باشید.

قیمت انواع تابلو‌ مغازه و مهارت تابلو سازی

پیشنهاد مطلب: ” تابلو مغازه هزینه اضافی یا سرمایه گذاری بلند مدت

 

تابلو چلنیوم
چلنیوم نام نوعی از کامپوزیت است. این کامپوزیت از ترکیب آلومینیوم و استیل به وجود می‌آید و به همین خاطر براقیت استیل و همچنین انعطاف پذیری و مقاومت آلومینیوم را به ارث برده است. چلنیوم ظاهری بسیار درخشنده و زیبا دارد و از بهترین گزینه‌ها برای استفاده به عنوان تابلو مغازه به شمار می‌آید. این ورق‌ها مقاومت بسیار زیادی در مقابل عوامل طبیعی مثل باد، باران، سرما و گرما دارند و به همین خاطر می‌توانید سالیان سال از زیبایی آنها لذت ببرید. تابلوهای چلنیوم از ترکیب لبه چلنیوم با رویه پلکسی به وجود می‌آیند و می‌توان آنها را نوعی خاص از تابلو پلکسی دانست. تابلو چلنیوم انواع مختلفی دارد که در ادامه شما را با آنها آشنا خواهیم کرد.

 

تابلو چلنیوم الماسی / ستاره‌ای

تابلوهای چلنیوم الماسی یا چلنیوم ستاره‌ای، نوعی خاص از تابلو چلنیوم محسوب می‌شوند که همانند ستارگان در دل شب، درخششی خیره کننده دارند. این تابلوها دقیقا شبیه به ورق‌های اکلیلی هستند و شب‌ها درخششی بسیار تماشایی خواهند داشت. روش ساخت این تابلوها بسیار جالب بوده و بهتر است بدانید که چلنیوم‌های الماسی حاصل خلاقیت یک تابلوساز ایرانی هستند. برای ساخت این نوع تابلو، از دو لایه پلکسی استفاده می‌شود. پلکسی لایه زیری، نوعی ورق دوغی رنگ نیمه شفاف است که نور را از خود عبور می‌دهد. یک لایه پلکسی ضخیم و تیره که نور را از خود عبور نمی‌دهد نیز به عنوان لایه دوم انتخاب می‌شود و روی این لایه پلکسی دوغی رنگ نیمه شفاف قرار می‌گیرد. اما با این تفاوت که پلکسی تیره، کمی کوچک‌تر از پلکسی دوغی رنگ است و به این ترتیب یک لبه یک سانتی از دور حروف، روشن‌تر دیده می‌شود. سپس روی پلکسی تیره، به وسیله دستگاه برش CNC، حفره‌های ریز یک اندازه‌ای به فاصله یکسان ایجاد می‌کنند. به این شکل نور از همین حفره‌ها به بیرون می‌تابد و حالت درخشندگی را ایجاد می‌کند.

تابلو چلنیوم کریستالی

کریستال نوعی ماده خاص است که باعث شکست نور می‌شود و می‌تواند ظاهر تابلو مغازه شما را به صورت کامل تغییر دهد. کریستال‌ها در حالت طبیعی به رنگ سفید هستند. اما این امکان وجود دارد که بر اساس سلیقه شما، کریستال‌ها را رنگ‌آمیزی کنیم. کریستال را می‌توان روی پلکسی یا زیر آن چسباند و از شکست نوری که ایجاد می‌کند، لذت برد.

 

تابلو چلنیوم ساید لایت / سوپر ساید لایت

چلنیوم نوعی فلز است و نور را از خود عبور نمی‌دهد. اما برای نورپردازی بهتر و بیشتر، می‌توان روی لبه چلنیوم را با دستگاه مخصوص برش زد تا هم تابلو چلنیوم شما ظاهری شیک و امروزی پیدا کند و هم بتوانید از نورپردازی اطراف آن لذت ببرید.

 

تابلو چلنیوم دوبل

تابلو چلنیوم دوبل مخصوص کسانی است که می‌خواهند از رنگ‌های تیره برای حروف خود استفاده کنند. نور از رنگ‌های تیره عبور نمی‌کند و به همین خاطر، باید از ترفند چلنیوم دوبل برای نورپردازی استفاده کرد. در این روش دقیقا مشابه تابلوهای الماسی، از دو لایه پلکسی استفاده می‌شود. پلکسی زیری از جنس نسبتا نازک و نیمه شفاف و دوغی رنگ ساخته شده است. سپس پلکسی تیره را روی آن با اندازه کمی کوچک‌تر می‌چسبانند. به این ترتیب کوچک و بزرگ بودن دو لایه پلکسی، باعث ایجاد نوری باریک در دور حروف می‌شود و نور از همین نوار نیمه شفاف به بیرون می‌تابد و ظاهری بسیار منحصر به فرد را ایجاد می‌کند.

تابلو سازی – با انواع تابلو مغازه آشنا شوید (بخش دوم)

فهرست موبایل