آشنایی با کارگاه تابلوسازی

در تمامی کسب و کارها، تعداد رقیبان بسیار زیاد می باشد و صاحبان آن مشاغل جهت دست یافتن به موفقیت و برجسته ساختن نام برند تجاری خود در میان مشتریان می بایست از شیوه های تبلیغاتی بسیاری استفاده می کنند. در دنیای تجارت شیوه های متعددی جهت تبلیغات و بازاریابی موجود می باشند که از میان آنها می توان از تابلو سازی ، بیلبورد، تبلیغات شبکه های اجتماعی و رسانه ای نام برد. بدون استفاده از این شیوه های تبلیغاتی، مسلما تجارت شما مطرح نخواهد شد. در ادامه با کارگاه تابلوسازی و خدمات موجود در آن آشنا خواهید شد.

 

کارگاه تابلوسازی

اجرای تمامی تابلو مغازه نیاز به گذراندن مراحلی مانند طراحی، ساخت و نصب می باشد و تمام مراحل ساخت یک تابلو مغازه جهت استفاده در تابلو مغازه، تابلو فروشگاهی یا هرگونه تابلوی مغازه در کارگاه تابلوسازی انجام می شود. تابلوسازی یکی از بهترین شیوه های تبلیغاتی می باشد که دارای قدمت بسیاری است و سالیان سال است که صاحبین مشاغل از این روش برای معرفی محصولات و نوع خدمات خود بهره می برند . در سال های گذشته ، تابلو مغازه به صورت کاملا ساده و بدون هیچگونه تجهیزات نوری اجرا و نصب می شدند اما امروزه صنعت تابلوسازی به علت وجود دستگاه ها و تجهیزات مدرن تابلوسازی روز به روز در حال پیشرفت بسیاری است و کاربرد تجهیزات موجب شد تا بتوان از انواع حروف برجسته مانند تابلو وکیوم ، تابلو استیل ، تابلو چلنیوم ، تابلو پلاستیکی ، تابلو ترموود ، حروف برجسته نئون و فلزی را طراحی و اجرا کند.

پیشنهاد مطلب: ” ترفندهایی ساده برای انتخاب تابلو مغازه ” و ” قدرت و تاثیر تابلوسازی

 

کارگاه تابلوسازی چگونه مکانی است

مکان کارگاه تابلوسازی می بایست مکانی وسیع و دارای تجهیزات و ابزارهای لازم جهت ساخت و اجرای انواع تابلو مغازه باشد و به انواع و اقسام دستگاه ها مانند دستگاه برش لیزری و CNC مجهز باشد. با دریافت سفارش تابلو، در مکان کارگاه تابلوسازی، متخصصین این کار تابلو خود را به وسیله برنامه هایی مانند اتوکد و کورل دراو سفارش می دهند و بعد از مشخص شدن قیمت تابلو مغازه خود با توجه به محیط مورد نظر، به وسیله ی حروف برجسته و تمام ابزارهای کاربردی مانند لامپ های SMD، قاب تابلو و غیره به انجام سفارش مورد نظر مشتری می پردازند. تابلوسازی، حرفه ای تخصصی است که باید مطابق با متدهای روز دنیا انجام شود و خلاقیت در ساخت و اجرای تابلوها وجود داشته باشد تا خروجی مورد نظر موجب جلب رضایت مشتری شود.

 

خدمات و محصولات کارگاه تابلوسازی

امروزه جهت تابلو سازی، کارگاه های تابلوسازی بسیاری موجود می باشد، فعالیت هایی که در کارگاه های مربوط به تابلوسازی انجام خواهد شد عبارتند از:

ساخت و تولید انواع و اقسام تابلو های چلنیوم مانند سایت لایت، الماسی، لبه پانچ، طلق دوبل، ترکیبی و لبه رینگی.
تولید انواع تابلوهای استیل در کارگاه تابلو سازی مانند لبه پانچ، ترکیبی، میرور، رینگی، لایت شبکه و …
تولید انواع تابلو مغازه مانند تابلو ترموود، پلکسی گلاس، تابلو کامپوزیت و …

 

مکان مناسب کارگاه تابلوسازی

مکان کارگاه تابلوسازی باید بر اساس استاندارد قانون کار بوده و کارگرانی که در تابلوسازی کارگاهی به کار مشغول می باشند، باید بیمه شوند تا بتوانند از امکانات قانون کار استفاده کنند.

مکان کارگاه می بایست دارای فضایی ۱۰۰۰ متری باشد.
فضای کارگاه تابلو سازی باید به سالن مربوط به تولید اختصاص یابد.
کارگاه تابلو سازی می بایست انباری به ابعاد ۲۰۰ متر باشد.
کارگاه باید به اتاق رنگ تجهیز شود. این اتاق باید جهت جلوگیری از ایجاد آلرژی و آسم کارگران دارای بخش رنگ و تهویه ای مناسب باشد.
توصیه می شود که رختکن مربوط به پرسنل کارگاه نیز در طبقه همکف کارگاه تابلوسازی قرار گیرد.
بخش های اداری مانند اتاق مدیریت، طراحی، اجرا و تبلیغات می بایست در طبقات بالایی ساختمان مورد نظر باشد.
کارگاه تابلو سازی دارای قسمت های دیگری مانند سرویس بهداشتی استاندار، حیاط و اتاق نگهبان می باشد.
امنیت کارگاه تابلوسازی

امنیت مربوط به کارگاه های تابلو سازی یکی از با اهمیت ترین فاکتورهای کاری است. جهت حفظ امنیت کار باید در طول شبانه روز، 2 نگهبان مشغول کار باشند. کارگاه تابلو سازی می بایست دارای تجهیزاتی مانند دوربین های مدار بسته و دزدگیر باشد.

 

عوامل موثر بر کیفیت کارگاه های تابلو سازی معتبر

کیفیت کار: کار مورد ارائه در کارگاه تابلوسازی دارای مجوز باید بهترین کیفیت ممکن را داشته باشد.
بهره گیری از تکنولوژی: کارگاه تابلوسازی اتحادیه می بایست مطابق با استانداردهای لازم و تکنولوژی جدید جهانی باشند.
سرعت بالای کاری: یکی از خصوصیات یک کارگاه تابلو سازی معتبر، سرعت ارائه ی خدمات به مشتریان می باشد.
جلب رضایت مشتری: جلب رضایت مشتری یکی از مهمترین ارکان تمامی حرفه ها است.

 

نحوه سفارش ساخت تابلو در کارگاه تابلو سازی

جهت سفارش تابلو، مشتری به وسیله ی ارائه طرح و لوگوی مورد نظر خود، تابلو تبلیغاتی مورد نظر خود را همراه با حروف و یا لوگوی برجسته خود سفارش می دهند. البته استفاده از مدل های طراحی شده توسط کارشناسان طراحی کارگاه تابلوسازی برای ثبت سفارش راه بهتری است. کارشناسان طراحی کارگاه تابلوسازی پاسارگاد، در ارائه بهترین و مناسب ترین طرح مطابق با سلیقه شما و با هزینه مناسب برای طراحی و یافتن مکان نصب تابلو، به راهنمایی شما می پردازند.

پیشنهاد مطلب: ” علت محبوبیت چلنیوم ” و ” نکات مهم در طراحی تابلو مغازه

 

روش های ساخت تابلو در کارگاه تابلوسازی

ساخت تابلو در کارگاه های تابلو سازی به چند شیوه مختلف انجام می شود:

ساخت تابلو در کارگاه های تابلو سازی به شیوه ی دستی و تابلو سازی صنعتی انجام می شود، در صورتی که از تابلوسازی صنعتی، مکانیزه و یا ماشینی استفاده شود عملیات اجرای تابلو به صورت سریع تر و با کیفیت بهتری انجام می شود زیرا دستگاه برش لیزری و دستگاه های دیگر در طی مدت زمان کوتاهی به حک و برش حروف برجسته می پردازد، این در شرایطی است که اجرای روش دستی به صرف مدت زمان زیادی نیاز دارد، البته توجه به این نکته ضروری است که کاربرد شیوه تابلوسازی صنعتی نیز به طور کامل مکانیزه نمی باشد و در بعضی از مکان ها و به خصوص در زمینه ساخت تابلو چلنیوم و اجرای برش ها بر روی پلکسی، روش انتشار نور و علاوه بر آن چسباندن حروف در دور پلکسی و شیوه علامت گذاری و قرار دادن لامپ های SMD که به وسیله نرم افزار طراحی می شود، توسط هنرمند تابلو ساز انجام خواهد شد.

 

کارگاه تابلو سازی شرکت پاسارگاد

کارگاه تابلو سازی شرکت پاسارگاد، به عنوان بهترین تابلوسازی شرق و غرب تهران و تمام کشور، با دارا بودن کادری مجرب و متخصص و با بهترین و مجهزترین دستگاه های برش، حک و چاپ و همچنین محیط کاری وسیع، به ساخت و نصب انواع تابلو مغازه ظرف مدت کوتاهی پس از سفارش می پردازد و برای ساخت تابلوها از اجناس درجه یک استفاده می کند. هدف مهم کارگاه تابلوسازی پاسارگاد، جلب رضایت مشتریان می باشد . شرکت تابلو سازی پاسارگاد با طراحی های مدرن و خلاقانه خود می تواند تابلویی خاص و منحصر به فرد را آماده کند و موجب ایجاد برتری در تابلو و جذب مشتریان برای کسب و کار شما شود.

کارگاه تابلو سازی پاسارگاد دارای سابقه ای درخشان در راستای ساخت و پیاده سازی تابلوهای مغازه مانند تابلو فلکسی، تابلو استیل ، تابلو حروف برجسته چلنیوم، تابلو وکیوم، ترموود، تابلو ال ای دی ثابت، تابلو ال ای دی روان، تابلو کامپوزیت، تابلو پلکسی و … می باشد که می تواند تابلو مغازه شما را به شکلی خلاقانه و سفارشی و مطابق با متدهای روز دنیا طراحی و اجرا می شود و به گونه ای است که با نصب تابلوهای مورد نظر موجب جلب توجه و جذب چشمان مشتریان خواهد شد و سبب حک شدن برند مورد نظر شما در ذهنیت بصری افراد می شود و موجب می شود که مشتریان زیادی جذب خدمات و محصولات شما شوند.

 

فهرست موبایل